„Největší zájem jsme zaznamenali o práci s vysokozdvižným vozíkem, o práci s počítačem, se specializací na administrativní práce a Autocad, účastníci měli zájem se vzdělávat také v oborech účetnictví, mzdovém účetnictví a v oboru pečovatelka,“ popsala okresní koordinátorka Jindřiška Kozlíková s tím, že dalšími hojně využívanými kurzy byly řidičské průkazy skupin C a E, obor svářeč, administrativní práce se zaměřením na angličtinu, ale také například masér či elektrotechnická způsobilost.

Realizátoři projektu ještě tři měsíce po ukončení běhu sledují své klienty a pomáhají jim se zařazením do pracovního procesu. Účastníci již ukončených běhů se v průměru na trhu práce uplatnili v 70 procentech případů.

Najdi si práci ve Středočeském kraji, projekt, který se nyní chýlí ke svému závěru, byl vzdělávacím programem, při jehož absolvování nebo krátce po něm měli účastníci šanci snáze najít své uplatnění na trhu práce. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem (ESF) a státním rozpočtem České republiky. Jeho realizátorem je Středočeský vzdělávací institut Akademie J. A. Komenského v Nymburce.

Projekt byl určen uchazečům o zaměstnání s dobou evidence do 9 měsíců, zájemcům o zaměstnání či zaměstnancům ohroženým ztrátou zaměstnání. Jedinou podmínkou byl trvalý pobyt ve Středočeském kraji.

Účastníci si mohli doplnit či zvýšit svou kvalifikaci, čímž se podstatně zvýšila jejich atraktivita pro zaměstnavatele, výběr měli z třiatřiceti druhů rekvalifikačních kurzů, nechyběla ani komplexní individuální péče po celou dobu trvání projektu.

K podpoře účastníků celého projektu patřilo třeba i hrazení cestovních nákladů, stravného, příspěvků na péči o svěřenou osobu nebo například i finanční pomoc na uhrazení hlídání dětí.