Ten totiž ukázal, že ve Středočeském kraji se obyvatelům Kutnohorska žije nejbezpečněji oproti lidem v jiných regionech.

Ptali se na ochotu a zdvořilost policistů

Na otázku, zda se cítí v místě svého bydliště bezpečně, odpověděla téměř polovina respondentů, že rozhodně ano. Naopak pouze necelá čtyři procenta dotazovaných trpí velkými obavami.

„Myslím si, že policisté dělají pro bezpečnost, co mohou. Nemám s nimi ani dobré ani špatné zkušenosti,“ uvedl Jan Vorlíček z Kutnohorska.

Policisté z preventivně informační skupiny oslovili na několika místech Kutnohorska občany a vyplnili s nimi anonymní dotazník.

„Oslovili jsme celkem 123 osob. A to žen i mužů různých věkových kategorií,“ řekl kutnohorský policejní mluvčí Daniel Votroubek, který je jedním z členů preventivně informační skupiny.

Oproti loňskému roku výzkum Krajského ředitelství policie Středočeského kraje ukázal větší procento spokojenosti s policisty, se kterými lidé jednali.

„Dotazovali jsme se, jestli byl policista zdvořilý, přátelský, informovaný, upravený a ochoten pomoci. Největší posun byl v tomto případě v informovanosti, upravenosti a ochotě,“ pokračoval Votroubek.

Více než osmdesát tři procent respondentů je také přesvědčeno, že pokud budou naléhavě potřebovat pomoc Policie České republiky, bude jim tato poskytnuta rychle a účinně.

„Na Kutnohorsku se policisté snaží již delší dobu držet hladinu spokojenosti veřejnosti na vysoké úrovni preventivními aktivitami i objasněností trestné činnosti, která již několik posledních let řadí tento region na první místa v kraji,“ uzavřel Votroubek.