„Paní prezidentová" zavítá do Kutné Hory již v před čtrnáctou hodinou a se svým chotěm se zde vůbec nepotká.

Ve společnosti tajemnice 
a vedoucí sekretariátu manželky prezidenta republiky Jany Bartošové a krajské zastupitelky Zuzany Moravčíkové poobědvá v kutnohorské restauraci Barbora.

Poté ji čeká návštěva Domova Barbora. Volba cíle byla nasnadě, neboť o Ivaně Zemanové je známo, že se zajímá 
o sociální oblast.

Domov Barbora v Kutné Hoře poskytuje v současné době tři druhy pobytových služeb, a to domov pro seniory, domov pro osoby se zdravotním postižením a chráněné bydlení. První dáma zde soukromě pohovoří s personálem a klienty. „Paní Zemanová je pro náš domov vzácnou návštěvou. Přípravy jsou pečlivé, protože chceme, aby si návštěvu užila jak ona, tak naši klienti," uvedla Jitka Řepová, ředitelka Domova Barbora.

První dáma se podle jejích slov může těšit na drobné dárky od klientů. „Ti nachystali dárky, které vlastnoručně vytvořili. Svůj dárek si připravili senioři i klienti chráněného bydlení," prozradila ředitelka s tím, že osazenstvo domova se na Ivanu Zemanovou těší. „Zájem první dámy 
o osobní návštěvu u nás klienty mile překvapil a všichni se ji nemohou dočkat," dodala Jitka Řepová.

Návštěva by měla trvat přibližně hodinu. Poté se Ivana Zemanová rozloučí s domovem Barbora i s Kutnou Horou a zamíří za dalším bodem svého programu – do Dětského domova se školou v Býchorech na Kolínsku.

Rozhovor s kuchařem Janem Breiem, který dnes pohostí v restauraci Barbora Ivanu Zemanovou

Šéfkuchař Jan Brei

Šéfkuchař Jan Brei pochází původem z Prostějova. Vystudoval pražskou hotelovou školu a po nějaké době a dobře se rozvíjející kariéře dostal nabídku pracovat v kutnohorské restauraci Barbora.

Za svou kariéru už hostil mnoho zajímavých osobností a dnes mu na jeho seznam přibude další jméno – první dáma České republiky Ivana Zemanová.

Dnes hostíte vzácnou návštěvu a mnozí z nás se ptají – máte připravené menu, nebo si bude první dáma vybírat z jídelního lístku, a třeba vás i výběrem zaskočí?
Menu máme samozřejmě připravené. Bude mít čtyři chody. Na začátku jsme pro organizátory návštěvy Ivany Zemanové sestavili dvě varianty menu a oni si jednu 
z nich si vybrali.

Na co se tedy může paní Zemanová a její společnost těšit?
Budou mít hovězí carpaccio v krustě z černých oliv jako předkrm. Jako polévka bude vývarová klasika – dvojitý telecí vývar s masem a zeleninou. Hlavní chod bude pečený pstruh s dýňovým frikasé 
a trhaným salátkem a dezert budou mít francouzskou čokoládovou specialitu – fondue s vanilkovou omáčkou a ovocem.

Pro zajímavost, co bylo v té druhé nabídce? Byla podobně laděná?
Kdepak, ta druhá verze byla trochu odlišná. Byl tam italský předkrm – salát caprese. Jako polévku tam měli jemný krém z jeruzalémských artyčoků. Na hlavní chod tam byl srnčí hřbet pomalu pečený 
a hráškové pyré s omáčkou.

Z vašeho pohledu odborníka jste raději, že si vybrali to menu, které si vybrali? Je třeba snazší nebo efektnější chuťově?
Mně bylo jedno, co si vyberou. Pro nás je to na přípravu stejně náročné. Mají večeři jinde ve středních Čechách, tak předpokládám, že zvolili variantu, aby se chutě neopakovaly.

Kdo bude pracovat na obědě?
Na obědě budu pracovat já 
a moji kolegové. Vedoucí kuchyně Miroslav Dvořák a Michal Pokorný.

Začnete na něm pracovat hned ráno?
Určitě.

Pro jakou zajímavou osobnost kromě paní Zemanové jste již za svou kariéru vařil?
Z těch zahraničních jsem vařil pro izraelského premiéra Benjamina Netanjahu. Tady v Barboře jsme měli Tomia Okamuru, ten tu byl velmi spokojený. A také jsme tu měli Livii Klausovou.

Teď se nabízí porovnání jídelníčků pro stávající a bývalou první dámu. Co jste tedy vařili pro paní Klausovou?
Italskou tomatovou polévku s créme fraiche a hlavní chod měla steak z lososa.

Čili se dámy shodly na rybím masu. Na závěr se ještě zeptám: V době, kdy tu bude první dáma, bude zde zavřeno pro veřejnost?
Nebude zavřeno, ale v restauraci bude dělící přepážka, takže společnost bude mít soukromí.