Jak jste se dostala k práci v USA?
Díky své spolužačce ze střední školy. Ta tu byla přibližně rok a chtěla se vrátit domů. Tak jsem ji vystřídala. Bydlím kousek od Los Angeles. Pracuji pro firmu, která vychovává psy. Její zakladatelka Wendy Fris je původem z Čech. Ten psí tábor existuje přibližně šest let.

Jak přesně vaše práce vypadá?
Psy vychováváme pozitivním způsobem, formou hry a odměny. Pořádáme šesti až osmitýdenní výcvikové programy, které končí předáním psa pánům. Mnohdy je to loučení se svěřenci těžké.

Jak vypadá jeden pracovní den v Los Angeles?
Začíná v sedm ráno. To nakrmím psy a vezmu je ven. Poté je čas na tréninkové procházky. Odpoledne probíhá výcvik, zase krmení a od šesti mám volno. Ale v podstatě se nezastavím, starám se o ně nepřetržitě.

S kolika psy pracujete?
Průměrně máme patnáct psů, ale třeba o Vánocích kolem třiceti.

Jací lidé vám své miláčky svěřují?
Z těch známých jsem hlídala psy Richardu Samborovi, kytaristovi skupiny Bon Jovi, nebo i herečce Regině Hall. Po domě visí fotky různých osobností, které tam psy měly. Třeba Ray Charlese, spoustu sportovců i Erin Brockovich.

Zůstanete v USA natrvalo?
Určitě ne, v Čechách mám rodinu, která by mi chyběla, a přátele, na kterých mi záleží. Mohu říct, že se na trvalý návrat domů hodně těším.

Irena Blahníková