Jedním z hlavních cílů Občanského sdružení Kutnohorsko.cz je propagace Kutné Hory a udržitelný rozvoj turistického ruchu ve městě. Naplnit tento cíl se sdružení vloni podařilo měrou vrchovatou, v moravské metropoli, na veletrhu Regiontour obsadil jeho projekt „Kutnohorské léto 2009“ první místo v kategorii Nejlepší turistický produkt roku 2009.

„Takové významné ocenění je to pro nás i pro všechny pořadatele jednotlivých představení, velkým povzbuzením k pokračování,“ uvedl za sdružení Kutnohorsko.cz jeho předseda Karel Koubský starší.

Kutnohorské léto je festival, který v roce 2009 poprvé připravilo sdružení společně s místními podnikateli a správci kutnohorských památek. Partnerem projektu byla Průvodcovská služba Kutná Hora s.r.o., která si vzala na starost jeho mediální prezentaci a festival do soutěže Grand Prix Regiontour přihlásila. Svůj podíl na úspěšné reprezentaci má i město Kutná Hora, které finančně přispělo na propagaci festivalu a reklamní agentura Lepor, která kvalitně připravila všechny propagační materiály tohoto úspěšného produktu. Chystaný druhý ročník obsáhne i červnové hudební festivaly a historické slavnosti, letošní program bude ještě o něco pestřejší a zajímavější. Do přípravy se nově zapojí i Galerie Středočeského kraje a její lektorské centrum.