Registry vozidel budou po celé České republice přecházet z rukou nynějšího správce, Ministerstva vnitra pod Ministerstvo dopravy. Na základě toho bude spuštěn nový Centrální registr vozidel. To bude mít za následek několikadenní uzavření přepážek.

Tato situace nemine ani úřady na Kutnohorsku. „Týká se to období od pondělí 2. července do středy 4. července. Poté následují státní svátky," informovala Alexandra Csongárová z čáslavského registru vozidel. „Na tento výjimečný stav upozorňujeme občany na našich internetových stránkách i na vyvěšených cedulích přímo v budově úřadu. Doporučujeme jim, aby si s registrací vozidla pospíšili a zařídili si ji ještě tento týden, nebo počkali do pondělí 9. července, kdy se vše vrátí do normálu," vysvětlila Alexandra Csongárová.

V době uzavření ale nebudou úředníci volno. „Čekají je četná školení. Budou se učit práci s novým systémem, který bude dán do počítačů a další novinky v chodu registru," uvedl vedoucí Odboru dopravy Městského úřadu v Kutné Hoře, Jaromír Ďoubal.