Podívali jste se na svůj řidičský průkaz? Možná, že právě vy jste mezi čtyřmi tisíci šoférů, kteří na Kutnohorsku ještě nemají vyměněný řidičák.

Do konce prosince se musí vyměnit doklady vydané od roku 1964 do konce roku 1993. „Výměna probíhá pomalu. Lidé se budou dostávat do obtížných situací,“ poznamenal tajemník kutnohorského městského úřadu Tomáš Hobl. Stále zbývá vysoké procento průkazů k výměně. „Je to o tom, kdy je tiskárna schopná je vyhotovit,“ vysvětlil ještě Tomáš Hobl.

Za prošlý řidičák hrozí držiteli pokuta až třicet tisíc korun. „Pokud policie přistihne viníka, může dát pokutu až dva tisíce korun,“ zmínil dále Tomáš Hobl s tím, že pak vydává úřad nový řidičský průkaz.

Čáslavský dopravní odbor odhaduje počet nevyměněných dokladů na zhruba tisícovku. „Lidé chodí, ale vyložený nápor není,“ podotkla Jana Hamralová z úseku řidičských průkazů na čáslavském městském úřadě. „Myslím si, že se to do konce roku zvládne,“ zmínil tajemník Městského úřadu Čáslav Josef Ruml.

 

Nepřehlédněte

Správní a dopravní odbor kutnohorského městského úřadu bude mimořádně otevřený v sobotu 6. října od 7.30 do 11.30 hodin. Žadatelé si mohou vyřídit záležitosti spojené s občanskými a řidičskými průkazy, pasy a registrem vozidel.