VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový: Ve Vrdech byla dobrá parta, chybí mi

Kutná Hora, Vrdy /ROZHOVOR/ - Karel Nový zastává funkci velitele kutnohorského policejního oddělení od 1. září 2010, předtím působil jako velitel policistů ve Vrdech.

1.10.2010
SDÍLEJ:

Karel Nový.Foto: DENÍK/Irena Brandejská

Jak jste se dostal k vaší nové funkci?
Místo velitele kutnohorského obvodního oddělení mi bylo nabídnuto. Nabízeli mi tuto funkci nadvakrát. Nejprve jsem místo odmítl, neboť kousek od Vrdů bydlím, děti v obci chodí do školy a do práce jsem to měl kousek. Nemusel jsem řešit dojíždění. Napodruhé jsem již po dohodě s vedoucí územního odboru místo přijal. K sobě jsem si vybral svého zástupce. Je to kolega, který předtím sloužil na hospodářské kriminálce. Navrhl jsem ho a vedoucí územního odboru mi ho schválila.

Proč odešel váš předchůdce Jiří Kubelka z funkce velitele kutnohorského obvodního oddělení?
To je otázka na naší vedoucí územního odboru. Nyní pan Kubelka pracuje u kutnohorské kriminálky.

Dosazují se policisté do funkcí na dobu neurčitou, nebo jak to u vás vlastně funguje?
U policie pracuji na dobu neurčitou. Jak dlouho budu v této funkci, však záleží na tom, jak budu vykonávat svoji práci a jaké budu mít výsledky.

Kde jste začínal u policie?
Začínal jsem u čáslavské městské policie v roce 1992. V roce 1999 jsem odešel a od roku 2000 pracuji u státní policie. Nejprve jsem sloužil právě v Kutné Hoře a nyní jsem se sem po deseti letech znovu vrátil.

Jak dlouho jste sloužil ve Vrdech?
Sloužil jsem tam pět let. Oddělení ve Vrdech vlastně vzniklo, když sem tam začínal. Předtím jsem dělal zástupce vedoucího v Čáslavi a to do roku 2005. Prvního září 2005 vzniklo oddělení ve Vrdech a já jsem tam byl jmenován vedoucím.

Chybí vám Vrdy?
Určitě. Hlavně mi chybí lidé, se kterými jsem pět let pracoval. Bohužel doba se mění. Přišlo tohle a já změnil místo působnosti. Teď si budu zvykat zase na jiné lidi a navazovat další nové pracovní vztahy.

Kolika lidem ve Vrdech jste velel?
Měl jsem pod sebou třináct lidí.

Kdo vás ve Vrdech nahradil ve vaší funkci?
Nikdo. Je tam zástupce vedoucího a v současné době se čeká se na rozhodnutí krajského policejního ředitele.

Víte, co bude dál s policisty, kteří ve Vrdech stále slouží?
To nevím, to je otázka na naši vedoucí územního odboru nebo krajského ředitele.

Vzpomenete si na nějaké úsměvné zážitky z oddělení ve Vrdech?
Z policejní práce jich moc člověk nemá. Když jsem jel jako vedoucí k nějakému případu, tak to bylo většinou na místo, kde je úmrtí, a to moc úsměvné není. Rád vzpomínám na dobrou partu lidí, která ve Vrdech na oddělení byla. Za těch pět let jsme se tam poskládali tak, že tam vznikla dobrá parta. Jsou tam lidé, kteří umí dobře pracovat.

Vést kutnohorské obvodní oddělení bude určitě složitější, že?
Určitě. Je tady tak desetkrát větší nápad trestné činnosti, než byl ve Vrdech. Je tu víc lidé, práce i starostí. Hlavně si musím znovu osvojit některé věci, které jsem ve Vrdech nepotřeboval. Je tu například hodně cizinců, takže se tu dělají trestní spisy, kde je potřeba překladatel. Musíme také spolupracovat s městskou policií, kterou jsme ve Vrdech neměli, a je uzavřená koordinační dohoda s městem Kutná Hora, se kterou se také musím seznámit. Dále musím oprášit místní a osobní znalost, neboť někde v obcích se lidé v místní samosprávě změnili.

Autor: Irena Brandejská

Místo události:
1.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Závody hasičů v běhu na rozhlednu Vysoká
46

OBRAZEM: Hasiči soutěžili v běhu na rozhlednu

Slavnostní sklizeň vinice Pod Barborou v Kutné Hoře
42

Vinohrad Pod Barborou vydal plody letošní sezóny

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Kutnohorsko /HLASOVÁNÍ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

OBRAZEM: Druhý den parlamentních voleb na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Přinášíme vám fotografie z volebních místností na Kutnohorsku i druhý volební den.

Lídr lidovců je v klidu, rodina ale ne

Kutná Hora – Není mnoho lídrů, kteří ještě nemají odvoleno. Jednička středočeské kandidátky KDU-ČSL, sociolog a poslanec Ivan Gabal, ale vše nechává na sobotu, kdy půjde volit s celou rodinou. Pátek strávil v Praze. A Deníku se svěřil, že po měsíci vstávání absentoval, takže volební skládačky vyrazil na Zličín rozdávat jen tým jeho spolupracovníků, který nazývá odvážnými kluky a holkami. I když sám na místě nebyl, ví, co se odehrávalo. „Zvládli rozdat 600 kusů; zájem asi roste a bude slušná účast,“ konstatoval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení