Jak jste reagoval, když vám Václav Wendy Veselý nabídl roli Filipa ve hře Hvězdy z děcáku II?
Dostal jsem do ruky scénář, jestli bych do toho šel, a já jsem řekl, no jasně. Těšil jsem se na další spolupráci s lidmi, co hráli v prvním dílu Hvězdy z děcáku. Role Filipa je moje první hlavní role v životě. Když jsem si ve scénáři začal podtrhávat, kde všude mluvím, tak jsem se zhrozil. Nikdy jsem tolik textu neměl, ale na druhou stranu to byla výzva. Těšil jsem se na to.

Byl jste nervózní před sobotní premiérou?
Neřekl bych, že jsem byl nervózní. Možná tak dvě minuty před představením, když se divadlo zaplnilo. Cítil jsem takové to napětí. Ale jak jsem vešel na scénu, všechno ze mě spadlo a začal jsem si to užívat.

Můžete porovnat vaše hraní teď a před třemi lety, když jste hrál v prvním díle Hvězd z děcáku?
Před třemi lety jsem s hraním začínal. Díky představení Hvězdy z děcáku I jsem se dostal do ochotnického spolku Tyl k panu Štroblovi a spol., což mi dalo obrovské zkušenosti. Hrál jsem s nimi také silvestrovské představení. Pan Štrobl je pan herec, který hodně naučí. Hodně mi dal i Vašek Veselý, který umí poradit a naučit. V jedničce jsem to hraní tak neprožíval, teď ve dvojce to prožívám mnohem víc.

Nechal vás režisér Veselý zasahovat do scénáře? Mohl jste si něco poupravit podle svého?
V tomto druhém díle jsem už s Vaškem víc konzultoval, jestli by například nebylo lepší někde ubrat hudbu a podobně, protože tam máme i hudební podkresy. Někde je náročné text při vystoupení uřvat. Vašek je ale tolerantní režisér. Jeho text si můžeme dát do pusy, jak potřebujeme. Myslím, že jsem tam změnil tak jednu nebo dvě hlášky, které mi už přišly, že by se jim lidé nezasmáli.

Filip je kluk z dětského domova. Znáte někoho z dětského domova?
Teď už ano. V jednom z obrazů s námi vystupují kluci z Dětského domova v Býchorech, kde dělá Vašek vychovatele. Jsou to super kluci. Baví mě s nimi hrát, ale nevím, jaký mají život v Býchorech.

Jaký je Filip ve druhém pokračování?
Ve dvojce je postava Filipa starší, dělá vysokou školu, shání peníze, chce přispívat na svoje dítě. Při vystoupení vyjadřuji spoustu pocitů. V jedničce Adrianu miluji, ve dvojce se začneme líbat a pak se strhne rvačka. Uvidíme, co bude dál, jestli nás dá Vašek ve třetím dílu dohromady.

Takže se diváci mohou těšit na třetí díl Hvězd z děcáku?
Nechci to prozrazovat. Vašek jednou přišel na zkoušku s nástřelem scénáře a už měl příběh pro trojku. Říkal, že ho políbily múzy. Když jsem obsah scénáře viděl, tak to nebylo vůbec špatné. Kdo ví, třeba se jednou dočkáme i trojky, když Vašek bude mít chuť a my čas.

Za jak dlouho by se tedy podle vás mohli diváci dočkat třetího dílu?
Kdo ví, ale nebude to snad po třech letech, jako teď druhý díl. Tohle je spíš otázka pro Vaška. Doufám, že se představení lidem líbilo a že ho budeme reprízovat. První díl Hvězd z děcáku jsme reprízovali asi pětkrát.

Jak dlouho jste zkoušeli?
Scénář jsem dostal v lednu, kdy sem měl zrovna ve škole zkouškové období. Bál jsem se, abych to všechno zvládl. Ale Vašek hned stanovil datum, kdy chce představení odehrát. Stanovil duben, což byl výborný termín, ještě není zkouškové. Zkoušky byly dvakrát v týdnu, takže se to dalo zvládnout. Text jsem se učil ve vlaku cestou do školy nebo doma. Nejlépe se mi však scénář učí, když chodím po lese. Tenhle recept mi poradila moje nejoblíbenější divadelní herečka Bára Hrzánová.

Jste už tady v Kutné Hoře známý herec? Máte své fanoušky?
Občas se mi už stalo třeba v hospodě nebo na diskotéce, že někdo přišel a řekl: Jé, ty si ten z děcáku. Touto cestou bych chtěl moc poděkovat Vaškovi Veselému, který mě k divadlu dostal a naučil mě trochu hrát. Neříkám, že jsem herec profesionál, ale Vašek mě naučil vystupovat a mluvit na jevišti, za to jsem mu vděčný a děkuji mu, že se nám tak věnoval. Také bych mu chtěl vzkázat, že ta trojka by nebyla marná.