Takzvané Scene Kids lze potkat už i v kutnohorských ulicích.

Jsme Scene! My se nepodřezáváme!

Rodiče, jejichž dospívající děti si zvolí právě tento styl, se ale nemusí bát. Vypadají jako EMO, ale jejich filosofie je naprosto opačná.

Scene Kids se sice vyznačují výraznými, barevnými účesy, make–upem i oblečením, ale narozdíl od EMO jsou jejich barvy veselé a stejně tak i jejich uvažování.

„Uznávám, že na pohled mohu jako EMO působit, avšak já mám život ráda, neutápím se v depresích a nevidím svět pouze černobíle,“ prohlásila jedna z místních Scene Girl, Pavla Formanová.

Dalším velkým rozdílem je hudební vkus. Zatímco „emaři“ mají své vlastní hudební odvětví, Scene Kids potkáte jak na punkovém či metalovém koncertě, tak na hip hopové party. Poslouchají hudbu, která je naplňuje pozitivní energií a sílou.

S hippies v mnohém nesouhlasíme

I když svým pozitivním myšlením mohou Scene připomínat květinové děti, jde o naprosto rozdílný pohled na svět.

„Narozdíl od hippies, považujeme za základ drogovou abstinenci, alkohol a cigarety nevyjímaje a samozřejmě odmítáme sexuální promiskuitu. Ten, kdo tohle dodržuje, je skutečný Scene Kid. Tak poznáte, jestli jde jen o mladickou pózu nebo ne,“ podotkl jeden z Scene Boys.

Děti baví jako scene vypadat, ne myslet

O Scene filosofii však ví jen minimum lidí a většině místních Scene Kids stačí zajímavý zevnějšek. Přestože se barevné děti usmívají na svět a mají radost z každé drobnosti, odborníci stále mluví o zviditelňování se.

„Ať už máme u teenagerů extravaganci v jakémkoli duchu, převážně jde o zvýšení pozornosti. Ve výběru stylu hodně ovlivní internet a televize. Dá se třeba mluvit o nápodobě idolu,“ uvedl speciální pedagog Petr Morávek.

Irena Blahníková