VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nováčky přijímají na zkušební dobu tří měsíců

Kutná Hora/ Chcete, aby vaše děti poznaly přírodu a našly si nové kamarády? Rádi byste jim dopřáli zábavu, ale i znalosti? Jednou z možností je přihlásit je do skauta. Ten byl v Kutné Hoře obnoven v roce 1990 a v současné době čítá pět klasických oddílů a jeden oddíl roverů, sdružující ostřílené skauty, kteří se dnes už věnují hlavně organizační činnosti. Jednotlivé skautské oddíly v Kutné Hoře jsme vám postupně představili a dnešní díl je poslední.

14.5.2008
SDÍLEJ:

Skauti v Kutné Hoře - 17. oddíl, Vydry.Foto: www.vydry.wbs.cz

17. oddíl, Vydry

Jaké aktivity děti v 17. oddílu čekají?
Pravidelné schůzky doplňují víkendové výlety a výpravy. Samozřejmě nechybí letní skautský tábor, který je vyvrcholením oddílové činnosti a velkým dobrodružstvím pro všechny zúčastněné. Někdy družiny zápasí o body v oddílovém bodování, jindy jsou schůzky tvořivé a děti se věnují nejrůznějším rukodělným a výtvarným pracím. Nebo se učí o zdravovědě, šifrování, uzlování, ale nechybí ani kulturní složka – Vydry se učí zpívat, nacvičují divadlo apod.

Co se děti ve skautu naučí?
17. oddíl tvoří zhruba třicet dětí, které jsou rozděleny do družin o pěti až osmi členech. V rámci družiny se Vydry vychovávají navzájem pod vedením staršího kamaráda – rádce družiny. Skautská výchova je v tomto smyslu velmi nenásilná, učí děti spolupráci v kolektivu i vymezování vlastní osobnosti. Programové zaměření je v základních rysech u všech oddílů obdobné: učí toleranci, porozumění, odvaze i pokoře, lásce k přírodě i bližnímu, poznání sebe sama a svých možností.

Specifika 17. oddílu?
Od ostatních kutnohorských oddílů se Vydry liší tím, že mají jako jediné mezi členy dívky i chlapce. Schůzky dívčích a chlapeckých družin jsou ale striktně oddělené. Důvod je prostý: snaha respektovat, že kluci a holky mají v mladším věku odlišné zájmy. Na tábory ale jezdí všichni společně. Jak říká se smíchem členka oddílu Kateřina Kukralová: ,,Na tábor je lepší síly spojit, jednoduše řečeno, chlapi seženou dřevo, ženský uvaří. Takhle nám to zatím vždycky fungovalo, i když je dobré role někdy vystřídat!”

Kdo se může stát členem?
Každý je přijat na zkušební dobu tří měsíců. Po tu dobu je označován „nováčkem“ a ještě není platným členem oddílu, tím se stává až po splnění „nováčkovské zkoušky“. Vydry jsou smíšeným oddílem, to znamená, že ve svých řadách rádi přivítají chlapce i dívky. Ideální věk nováčků je šest až devět let.

Jak se stát členem?
Stačí přijít, nejlépe s kamarádem či kamarádkou, na některou z jejich schůzek, které se pravidelně konají v pátek od 16 do 18 hodin v Uhelné ulici v Kutné Hoře. Členský poplatek na jeden rok je 350 korun.

Zajímavost na konec…
17. kutnohorský oddíl se jako jeden z mála pyšní vlastními webovými stránkami. Můžete si je prohlédnout na adrese www.vydry.wbs.cz.

Upřesnění na úplný závěr…
Vydry bývají mnohdy mylně zaměňovány s vodními skauty. Snad proto, že po nich převzaly klubovnu. Dnes ale v Kutné Hoře žádný vodácký oddíl registrován není.

Lucie Kavanová

Místo události:
14.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lidé si zazpívali koledy také na Palackého náměstí v Kutné Hoře.
131

FOTOGALERIE: Kutnohorsko zpívalo s Deníkem koledy

Do projektu Česko zpívá koledy se ve středu 13. prosince 2017 zapojili také žáci a učitelé Základní školy T. G. Masaryka v  Kutné Hoře.
9

OBRAZEM: Před Masarykovou školou se zpívaly vánoční koledy

Do boje s drogami se experti vrhají společně. Spojenými silami

Střední Čechy – Novou zbraní v boji s nástrahami návykových látek se má stát krajská protidrogová komise, zřízená jako poradní orgán středočeského radního pro oblast bezpečnosti a ICT Roberta Bezděka (ANO). O jejím ustavení ve středu informovala Helena Frintová z krajského úřadu. S tím, že komise by měla přispět ke koordinaci aktivit směřujících k ochraně jednotlivců před škodami způsobenými užíváním návykových látek, hazardním hraním a před dopady v podobě trestné činnosti.

Stav třetiny středočeských mostů volá po opravě

Střední Čechy – Přemostění Červeného a Bakovského potoka ve Velvarech na Kladensku, most přes odvodňovací strouhu u obce Klíčany na Praze-východ, dvoumetrový můstek přes meliorační sběrač u Husí Lhoty nedaleko Mladé Boleslavi či necelých pět metrů dlouhý most přes Křenovku v okrajové části Kutné Hory zvané Perštejnec. To jsou mosty Středočeského kraje, které patří k nejhorším.

KRÁTCE: Budou tradičně rozdávat betlémské světlo

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska. 

Nemocnice jako obchodní společnost? Je to nutnost, shodují se zastupitelé

Čáslav /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Z čáslavské nemocnice může být obchodní organizace. Zatím sice není nic pevně odsouhlaseného, ale zastupitelé myšlenku berou vážně a na jejich zasedání tento týden se možná transformace posunula o krok dál k realizaci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT