Dětský smích, rozzářené oči a celková spokojenost vyzařovala včera dopoledne z žáčků Mateřské školy 17. listopadu. Toto zařízení zajišťuje od začátku července prázdninový provoz. Jsou tam děti nejen z této školky, ale také děti z mateřské školy Benešova, Kaňk, Sedlec, Dačického a Malín.

Počet dětí se tu mění každým dnem. „V pondělí jich tu bylo dvacet devět. Včera jich přišlo jen dvacet. Nejmladší je tříleté a nejstarší máme sedmileté. Na všechny jsme tu pouze dvě. Je to těžší v tom, že ty děti z jiných mateřských školek neznáme. Nevíme, jaké mají návyky,“ uvedla učitelka Hana Poláková.

Děti se teprve poznávají. Přesto si mezi sebou našly už spoustu přátel. „Já jsem ze školky Benešova. Moc se mi tu líbí. Paní učitelky jsou hodné a mám tu spoustu kamarádů,“ nadšeně vykřikoval pětiletý Péťa Sosnovez z Malešova. Stejného názoru byla i šestiletá Bohunka Kocová, která je ze stejné školky jako Péťa a dodala, že si nejraději hraje s kamarádkami Vaneskou Studenovskou a Adélkou.

Pro děti je vždy připraven pestrý a zábavný program. Velkou výhodou je, že toto zařízení obklopuje rozlehlá zahrada ohraničená kolem dokola stromy a okrasnými keři. Děti zde mohou rozvíjet i své fyzické schopnosti. Využijí dřevěnou dvojvěž se skluzavkami, houpací lávku, pískoviště, houpačky, vláček a v neposlední řadě asfaltové hřiště se skákacími panáky. Stabilní prvky pak doplňují hračky a nářadí, které se uklízí do budovy.

Pracovnice myslí i na chvíle, kdy venku panuje velké vedro stejně jako včera dopoledne. „V teplém počasí vycházíme ven dříve. Děti se mohou osvěžit pod sprchami,“ dodala jedna z učitelek. Shodují se i na tom, že většina rodičů je vděčná za tu jednu otevřenou školku. Ne každý totiž má na hlídání babičku. Někteří se třeba také přistěhovali a je pro ně nemožné, aby svou práci na dva měsíce opustili, tak potřebují děti někam dát. V srpnu bude otevřena Mateřská škola Benešova 149/I.

Jana Vavřičková