Poslední školkou, kde ředitelka kutnohorského červeného kříže Věra Nuhlíčková s kolegyní Michaelou Němečkovou seznamovala ty nejmenší se základy první pomoci, byla v pátek Benešova I.

Nejen přítomní předškoláci, ale i jejich mladší kamarádi už po přednášce podle slov Nuhlíčkové znají základní životní funkce i číslo na záchrannou službu.

„Umí uvolnit dýchací cesty i ošetřit drobné rány. Vědí, jak se dělá nepřímá masáž srdce. Tu si také děti na figuríně vyzkoušely,“ uvedla Nuhlíčková.

Podle ní složka pro mateřinky ve výukovém programu Českého červeného kříže chyběla, a proto s ní organizace začala. „Když už jdou děti do školy, tak vědí o základech první pomoci. A to si myslím, že má smysl,“ doplnila Nuhlíčková.

Malí nezbedové dostali od zdravotnic odznáčky, omalovánky a náplasti se zvířátky. „Dětem se tyto akce moc líbí. Všechny byly šikovné a dávaly celou hodinu a půl pozor,“ uvedla učitelka z mateřské školy Ivana Hvězdová.

„Naučila jsem se, že když najdu venku injekční stříkačku, tak na ni nemám sahat, abych nedostala infekci,“ hlásila Kačenka Jandejsková, které se prý nejvíce líbilo, když si mohla na figuríně zkusit umělé dýchání.