Jaká podle vás panuje mezi českým národem nálada?

Srandy je čím dál tím méně. Lidi neví, že si mají vážit. Ať si každý sáhne do svědomí, že je častokrát víc naštvaný, než se směje. A my, komici, jsme od toho, abychom jim trochu nastavili zrcadlo. V této souvislosti zmíním jeden krásný citát: „Život je zrcadlo. Když se do něj zamračíš, bude se mračit. Když se do něj zasměješ, tak ti bude laskavým a příjemným společníkem.“ Takže já budu divákům zrcadlo ukazovat a nabádat je, že je potřeba se smát a pak budou mít dobrou náladu.

Je těžší pobavit dětské publikum nebo dospělé?

Samozřejmě dospělé, protože my jsme takový zvláštní národ, který místo aby se bavil, tak založí ruce a říká: „Tak zkus nás pobavit.“

Čím potěšíte děti?

Musím se přiznat, že při podobných setkáních nemám rád soutěže, neboť je umí každá špatná učitelka z mateřské školy. Ale umět zahrát pro děti je docela obtížné. To z nás umí málokdo a já jsem rád, že patřím mezi ty, kteří to docela ovládají. Říká se o mě, že jsem třetí nejlepší v České republice.

Už jste se měl možnost napít kutnohorského piva Dačický?

Tak to jsem určitě neochutnal. A těžko ochutnám, to bych si musel jenom líznout, protože tam budu autem. Nebo si ho ukradnu domů.

A pivo všeobecně patří mezi vaše oblíbené nápoje?

Ano, pivo mám rád. Nejraději ho mám k tatrance, a to si nedělám srandu. Jako labužník miluji chutě. Když je pivo pořádně hořké, tak ta tatranka mě z toho vysvobodí a naopak. Má to však háček v tom, že člověk potom rychle tloustne.

Byl jste někde na dovolené?

Letos se mi to povedlo dvakrát. Spolupracuji s cestovní kanceláří, a tak jsem byl v rámci sponzorské dovolené v Portugalsku, kde jsem zjistil, že se nemůže říkat každé vodě moře. Tam je to drsný a zajímavý oceán, před kterým má člověk pořádný respekt. Navíc jsem plavec, který se bojí. Moje žena říká, že mám vousy kvůli tomu, abych oddělil tělo od vody. Já totiž neponořím hlavu níž, než jsou moje vousy. Proto potřebuji mít klidné moře jako rybník. A to se mi na konci srpna splnilo v Chorvatsku.

Takže dokonalá relaxace?

Kdybych měl politickou stranu, tak bych razil myšlenku, aby lidé jeli povinně k moři. Pak by zase bylo mezi námi méně naštvaných občanů, protože moře a tamní slunce vytváří agregát, který dobijí baterky. Takže jsem cítil, jak do mě vstupuje energie, a snažil jsem se ji nakumulovat, aby ve mně vydržela co nejdéle. Prostě v sobotu na Pivovarských slavnostech v Kutné Hoře budu sršet energií.