A s prázdnou se rozhodně nevrátili. První naháňka sezony se vydařila. Myslivci skolili deset „štětináčů“. Mohla se střelit i liška, ale ta si tentokrát dala na myslivce velký pozor.

Pro zhruba sedmdesát myslivců mělo sdružení připravené tři leče a to na Zalíbené, pod Ježovicemi a Hubertku.

Jaroslav Sajfert z Mysliveckého sdružení Hubertka Kozojedy, který leče připravoval, si sobotní hon pochvaloval, ačkoliv nic nestřelil. Jeho funkce při honu je taková, že rozestaví a zavede střelce na jednotlivá stanoviště, která si dopředu označí.

„Vytipovaná místa si obvykle projdeme tak týden před naháňkou. Podíváme se, kde se zvěř pohybuje a podle toho vybereme místa. Tady v těchto lokalitách jsme na devětadevadesát procent věděli, že černá zvěř bude,“ uvedl Sajfert.

K pozvaným nimrodům z jiných sdružení patřil také předseda Okresního mysliveckého spolku Kutná Hora František Barták. Tomu štěstí opravdu přálo. Na své konto si připsal dva skolené divočáky. Podle slov Bartáka zvládlo sdružení Hubertka Kozojedy organizaci honu na jedničku.

„Vzhledem k velké účasti byla organizace honu složitá a pořádající sdružení se s tím dokázalo velice pěkně vyrovnat. Autobus, který vozil myslivce z jedné leče do druhé, je také velkým kladem. Ten nemá žádné jiné sdružení,“ pochvaloval si Barták.

Myslivci se sešli v sobotu v osm hodin ráno v soběšínské hospodě, kde na ně čekala dršťková polévka na posilněnou. Po potřebném úřadování se vyrazilo na naháňku, které počasí přálo. Podzimní příroda hrála všemi barvami. Po honu nechyběla opět v místním hostinci bohatá tombola.