Když pořadatelé pátečního dětského dne z TJ Sokol Kutná Hora napsali do pozvánky, že v případě nepříznivého počasí bude program přesunut do tělocvičny, netušili nejspíš, že je tam i s dětmi zažene slunce!

Tropická výheň by asi dětem ani jejich dospěláckému doprovodu neudělala nijak zvlášť dobře a tak všichni přijali malou změnu proti plánu s radostí.

„Dětský den pořádáme letos poprvé, už deset let děláme zimní karneval, který je velice populární a hojně navštěvovaný, tak jsme si řekli, že by bylo dobré pro děti uspořádat něco i na závěr cvičebního roku. Dětský den se koná v horní sokolovně také proto, že jenom tady pracují oddíly všestrannosti předškolních a mladších školních dětí,“ poznamenala Drahomíra Nováková, náčelnice všestrannosti kutnohorského Sokola.

Především cvičitelé právě dvou zmíněných oddílů připravili pro nejmenší řadu hravých sportovních aktivit, program ovšem kvůli přesunu do stínu doznal drobných změn.

Pozornosti dětí se tak těšily kladina či trampolína, úspěch sklízela také improvizovaná houpačka z lavice a kruhů obsluhovaná cvičitelem Petrem Lavickým.

Prohlédněte si fotogalerii.