První školní klání se konalo na konci ledna v rámci výstavy Střechy Praha 2009 a týkalo se oboru pokrývač. Žáci museli dokázat své dovednosti v testu z teoretických znalostí a hlavně v praktické části: kruhové krytí z bobrovek a montáž střešního okna Velux. Školu výborně reprezentovali žáci Stanislav Prager a Lukáš Hron. Až za nimi se umístili zástupci Plzně, Vimperka nebo Loun.

Na třináctém ročníku mezinárodní soutěže učňů stavebních oborů na výstavišti v Lysé nad Labem dokazovali v polovině února svoji šikovnost aspiranti na zedníky. Praktická část tohoto klání spočívala ve vyzdívání z porothermu, KB bloků a ytongu. Kutnohorské družstvo ve složení Petr Kaiser a Miloslav Prager se umístilo na prvním místě a zároveň si zajistilo postup do celostátního finále, které se uskuteční v září v Praze jako doprovodný program stavebního veletrhu For Arch 2009. Druzí skončili žáci z Jihlavy, třetí byla dvojice ze Sedlčan.

Cenu z Lysé nad Labem přivezli také nadějní truhláři Jakub Hilmar a Vojtěch Kaucner, kteří v konkurenci deseti kolektivů vyrobili dětskou židličku ve druhém nejlepším čase.

„Zmíněný úspěch svědčí o tradičně dobré přípravě žáků stavebních oborů našeho učiliště. Poděkování vedení vzdělávacího zařízení patří úspěšným žákům a jejich učitelům odborného výcviku za výbornou reprezentaci školy,“ uvedl ředitel Antonín Hasík.

Dana Krulišová