Může totiž znovu narazit na nebojácnou devatenáctiletou studentku Petru Filipovou z Choratic na Benešovsku, která s ním vloni v říjnu před zábavním centrem šeredně zametla. Uštědřila mu totiž takovou ránu loktem do obličeje, že mu zlomila nos. A protože si to potupený muž nenechal pro sebe, musela Petra Filipová před kutnohorský soud. Předsedkyně senátu Alena Mocková však včera studentku střední ekonomické školy za trestný čin výtržnictví nepotrestala. „Poškozeného udeřila, ale její útok nebyl veden takovou intenzitou, aby se obžalovaná dopustila trestného činu,“ zdůvodnila svůj verdikt Alena Mocková.

Studentka půjde před přestupkovou komisi

Statečné a dosud bezúhonné děvče však úplně vyhráno nemá. Svůj přesný direkt bude muset ještě popsat přestupkové komisi radnice ve Zruči nad Sázavou, kam soudkyně Mocková celou věc postoupí. „To už ale bude jen maličkost ve srovnání s líčením u soudu,“ řekla včera našemu Deníku Petra Filipová. Místo dvouletého vězení jí totiž už nyní za případný přestupek hrozí maximálně finanční trest. Obhájce Filipové Miroslav Ďoubal, který kauzu označil za kuriozitu, požadoval pro svou klientku zproštění obžaloby s tím, že šlo o přiměřenou obranu. Na to ale soud neslyšel.

K incidentu došlo před diskotékou v Kácově, kde Petra Filipová pracuje jako gogo tanečnice. O přestávce vyšla ven osvěžit se a po chvíli čelila obtěžování ze strany Oldřicha Veselého a jeho mladších kácovských kumpánů – čtyřiadvacetiletého Davida Kočího a o rok staršího Martina Bouze. „Varovala jsem je, ale nenechali toho,“ zavzpomínala Petra Filipová.

Všichni tři muži pak před soudem vyprávěli, jak je dívka fyzicky napadla všechny. Jejich výpovědi ale byly zmatečné a neshodovaly se.