Tématem oslavy bylo Z pohádky do pohádky a proto na děti v centru nečekaly pouze hračky, ale i pohádkové postavy, které pro malé návštěvníky připravily soutěže.

Děti tak mohly pomoci Popelce přebírat korálky, nebo si vyrobit něco na památku u klauna. Dále si ulouply perníček u ježibaby a ti odvážnější se dokonce povozily na čertově hřbetě.

„Pod maskami kouzelných bytostí se skrývaly skautky, které se uvolily nám pro dnešek pomoci. Byly moc šikovné a děti se skvěle bavily,“ uvedla vedoucí centra Kateřina Špalková.

Dalším bodem programu byla hodina zábavy se Zuzanou Havlíkovou, z níž si děti odnesly drobné ceny. „Hráli jsme na honěnou, tancovali jsme a taky zpívaly. Na konci jsme dostali časopis s kouzelnou školkou,“ řekla čtyřletá Kačenka.

Vrcholem dopolední oslavy byl ale samozřejmě narozeninový dort. Věrní návštěvníci Špalíčku si vzpomněli na loňský dort ve tvaru stonožky a těšily se, s čím přijde vedení centra letos. To zůstalo věrné tématu.

„Dort znázorňoval louku, na které byl velký špalek a kolem něj populární pohádkové postavičky z marcipánu, krteček, zajíc a Křemílek s Vochomůrkou,“ vysvětlila vedoucí centra. „Byl vynikající a pro jeho tvůrkyni bylo jistě velkým zadostiučiněním, že i děti, které sladkému neholdují – ano, i takové se najdou – si na něm pochutnaly.“

Oslavující Špalíček dostal mimo dortu i krásné dárky. ,,Zvali jsme rodiče s dětmi s tím, že vstupné bude buď tradičně finanční, nebo v podobě nějakého malého narozeninového dárku. Nakonec jsme dostali krásnou bubnující myšku a dřevěná čísla na hraní. Ještě jednou za ně děkujeme," dodala na závěr Kateřina Špalková.

Podobné velké akce budou teď v centru pravidelně jednou za měsíc. Na prosinec se chystá mikulášská besídka.