Pořadatelé ankety vyhlásili kategorie jednotlivců, dvojic či kolektivů, zdravotně postižených sportovců, objev roku do osmnácti let, sportovců v zahraničních klubech a trenér/cvičitel. Kritériem pro nominaci je dosažení medailového umístění v nejvyšší mistrovské soutěži nebo závodě v daném sportovním odvětví v ČR nebo umístění na ME, MS, Olympijských či Paralympijských hrách.

„Na základě podaných nominací bude o pořadí sportovců rozhodovat odborná komise pro vyhodnocení Sportovce Středočeského kraje 2007, v níž jsou sportovní osobnosti a zástupci Středočeského kraje,“ upřesnil Jaroslav Král, jak dále uvedl, návrhy vyhodnotí do 23. listopadu. Veřejná anketa bude vyhodnocena na základě došlých anketních lístků, SMS a internetového hlasování na stránkách krajského úřadu www.stredocech.cz.

„Pro lepší orientaci veřejnosti zde bude uvedeno několik jmen úspěšných sportovců Středočeského kraje, ale každý bude mít ještě možnost hlasovat pro svého favorizovaného sportovce. Stačí, když jeho jméno včetně sportovní disciplíny uvede ve zvláštní kolonce,“ dodal radní Král s tím, že hlasování začíná v úterý 2. října.

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety Sportovec Středočeského kraje se uskuteční 10. prosince 2007 ve Škoda Auto Muzeu v Mladé Boleslavi.