„Piškvorky jsme vybrali zejména proto, že je to hra jednoduchá a zároveň propracovaná a my se snažíme o intelektuální rozvoj studentů zábavnou formou. Tato hra to, podle našeho názoru, skvěle umožňuje,“ vysvětlil hlavní koordinátor projektu Richard Malovič s tím, že přihlásit se mohl každý student střední školy zpravidla prostřednictvím svého učitele matematiky či informatiky.

Do pátku vybraly všechny školy ze svých studentů dva pětičlenné týmy, které je budou reprezentovat v oblastním kole. To v úterý 21. října uspořádá Střední průmyslová škola v Kutné Hoře. Nejlepší z nich se pak se svými vrstevníky střetnou nejprve v krajském a pak celorepublikovém finále soutěže, které se uskuteční 21. listopadu v Brně.

Vítězné družstvo si kromě nehynoucí slávy pro sebe a svou školu odnese i řadu věcných cen. Mezi ty nejzajímavější patří adrenalinový mix dle vlastního výběru (zorbing, skákací boty, terénní čtyřkolky a mnoho dalších).

Občanské sdružení Student Cyber Games bylo založeno v roce 2003 a do povědomí veřejnosti vstoupilo hlavně organizací středoškolských her v počítačové hře StarCraft: BroodWar. V současnosti v rámci SCG spolupracuje několik desítek studentů z celé České republiky pod vedením výkonného výboru sídlícího v Brně. Zaměření SCG je dnes mnohem širší: kromě pořádání turnajů, soutěží, lig a mistrovství se zabývá také poradenstvím a vzděláváním veřejnosti.

Jan Benda