V současné době se pracuje na nasvícení přechodů ve frekventované části u Václavského náměstí a u základní školy. Na tuto investici získalo město dotaci od krajského úřadu. Vše by mělo být hotové do konce měsíce.

Dalším zásahem ve prospěch zvýšení bezpečnosti v souvislosti s touto tepnou spojující města Kolín a Tábor budou dva orientační měřiče rychlosti.
„První bude umístěn nedaleko Okružní ulice ve směru od Kolína,“ přiblížil tajemník uhlířskojanovické radnice Václav Marhan. Druhý pak bude ukazovat rychlost vozidel na vjezdu do města ze směru od Mitrova. S jeho umístěním se počítá na sloupu veřejného osvětlení na křižovatce Jungmannovy a Štursovy ulice. „Tato kontrola je směřována především ke snížení rychlosti v místě přechodu, kde chodí děti z prvního stupně do jídelny,“ vysvětlil Václav Marhan.
Uhlířské Janovice na orientační měřiče rychlosti získaly dotaci z kraje. Dvacet procent však musí uhradit ze svého rozpočtu. Po vyhlášení a vyhodnocení výběrového řízení na dodavatele by se mělo začít s instalací. „Chtěli bychom to mít hotové ještě předtím, než usednou v září děti do lavic,“ dodal Václav Marhan.