Odboráři bojují i za nepedagogické pracovníky

Důvodů je však více. „Vadí nám, že finance navíc putují jen do takzvaných nenárokových složek platu, což znamená, že na některé učitele se nedostane vůbec. Takzvaní nepedagogičtí pracovníci, tedy uklízečky, školníci, kuchařky, ale například i ekonomové, nedostanou přidáno dokonce vůbec nic. Přitom právě oni mají plat přímo katastrofální. A konečně se chce〜me ozvat proti tomu, že došlo k dalšímu snížení neinvestičních nákladů škol, ačkoli už v minulém roce ministerstvo konstatovalo, že jsou na minimu,“ zdůraznila absurdnost vládní politiky předsedkyně okresní školské odborové organizace Iva Němcová.

O počtech stávkujících škol na Kutnohorsku je podle Ivy Němcové zatím těžké hovořit, protože jednotlivé ústavy měly možnost rozhodnout o své účasti do dnešního dne a mno〜hé se rozmýšlely do poslední chvíle. „Ke stávce se ale zcela určitě připojují celé Uhlířské Janovice, včetně mateřské i bývalé zvláštní školy, a dále školy ve Žlebech, Žehušicích, Zbraslavicích a kutnohorské základní školy v ulicích Krem〜nická, Palachova a Kamenná stezka,“ dodala Němcová.

Do uzávěrky pátečního vydání Kutnohorského deníku tak nebylo možné získat seznam všech vzdělávacích zařízení na okrese, které se ke stávce připojují. Přehled o tom, jaká je situace v jednotlivých školách v regionu, vám přineseme později.