Plamenné vystoupení pořadatele cyklistických mítinků v Kutné Hoře Josefa Straky proti změnám v rozdělení městských peněz na sportovní aktivity vedlo k přehodnocení systému grantů.

Nedorozumění ohledně dotací na cyklistické závody v Kutné Hoře se následně vysvětlilo ke spokojenosti obou stran. „Seženeme další finanční prostředky,“ podotkl místostarosta Václav Vančura. Na tradiční cyklistické závody, mezi nimiž letos bude chybět mistrovství České republiky, získá pořadatel částku šedesát tisíc korun.

V rozpočtu by však napříště měly být peníze určené přímo na pořádání prestižních závodů. „Čas od času se akce tak významného charakteru ve městě vyskytne. Pak se na ni z rozpočtu obtížně přispívá,“ uvedl starosta Ivo Šalátek s tím, že chtějí také navýšit celkovou sumu grantů. Nová kategorie ve sportovní oblasti počítá s akcemi na vyšší úrovni, jako je skokanská exhibice Kutnohorská laťka či mistrovství České republiky v kuželkách.
Dosud dávala sportovní komise každoročně návrhy radním, jak rozdělit sedm set tisíc korun do sportu žáků a dorostu. Další sumy byly v rozpočtu tradičně směřovány jako dotace na provoz bazénu, do fotbalu a hokeje.

Více čtěte ZDE.