Strážníci zastavovali dopravu a zajišťovali slavnostnímu průvodu plynulý a bezpečný průchod centrem města.

Jedna hlídka také trvale dohlížela nad veřejným pořádkem v prostranství parku pod Vlašským dvorem, kde se konala největší část slavnosti.

„V sobotu po čtvrté hodině odpolední se k hlídce přihlásil tatínek, že se mu ztratil tříletý syn,“ uvedl službukonající strážník. Chlapce se podařilo za dvacet minut najít u hlavního vchodu do parku.

Další policejní hlídka se soustředila na veřejný pořádek v okolí akce a dohlížela na parkování návštěvníků. „Tam se nemusel řešit žádný závažný problém,“ doplnil strážník.

V neděli byli městští strážníci čtyřikrát voláni ke krádežím v místních obchodních domech. „Ve třech případech se jednalo o obchodní dům Billa a jednou strážníci vyjeli do Kauflandu,“ řekl dále strážník ve službě.

V Bille se dvě ženy z Kladna pokusily pronést zboží bez zaplacení přes pokladny obchodu v celkové hodnotě šest a půl tisíc korun. „Vše bylo na místě vyřešeno blokovou pokutou,“ dodal strážník.

Ke kurióznímu případu přivolala hlídku kutnohorská občanka, která si všimla spícího bezdomovce v kontejneru na papír. „Hlídka muže probudila a vytáhla ven,“ uzavřel strážník.