Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta: Jednatel odmítal vyvázat zaměstnance

Kutnohorsko - Slovní spojení „Martin Suchánek, jednatel Nemocnice Kutná Hora“ je už několik dní minulostí. Vedoucí odboru správy majetku Kutnohorské radnice byl z funkce jednatele odvolán valnou hromadou. Vystřídala jej Alice Opočenská.

4.1.2010 11
SDÍLEJ:

Setkání zaměstnanců kutnohorské nemocnice se starostou města Ivo Šalátkem. 19.11. 2009Foto: DENÍK/ Martin Vaněk

„Nová jednatelka činí nezbytné kroky k tomu, aby nemocnice se svými činnostmi přešla do jiného režimu,“ sdělil kutnohorský starosta Ivo Šalátek. Jako zdůvodnění k Suchánkovu odvolání uvedl, že tento krok byl nezbytný, aby zaměstnanci nemocnice mohli uzavřít pracovní smlouvu s kolínskou oblastní nemocnicí, která kutnohorské zdravotnické zařízení od Nového roku provozuje.

„Suchánek odmítal dát souhlas s tím, aby zaměstnanci mohli uzavřít pracovně–právní vztah s jiným zaměstnavatelem. Říkal, že je přesvědčen o tom, že nemá jinou možnost a jedná správně. Byla to základní překážka v tom, aby zaměstnanci měli jistotu,“ dodal Šalátek a pokračoval: „Když jsem viděl, že s dosavadním jednatelem to není možné zrealizovat, požádal jsem ředitele Oblastní nemocnice Kolín Petra Chudomela, jestli neví o někom vhodném.“ Podle Šalátka přišel Chudomel s návrhem na Alici Opočenskou.

Šalátek pak podle svých slov žádal Suchánka znovu, aby zvážil možnost přijmout Alici Opočenskou jako výkonnou ředitelku, která by řešila věci s převodem,“ což podle starosty Suchánek odmítl.

Trochu jiný pohled má na celou věc sám Martin Suchánek. „Mému odvolání předcházela moje žádost, kterou jsem předal panu starostovi, aby se zastupitelstvo města zavázalo uhradit veškeré pohledávky vůči svým zaměstnancům i věřitelům. Tuto moji žádost odmítl pan starosta zastupitelstvu předložit. Osobně jsem žádal na jednání zastupitelstva města 15. prosince 2009, aby zastupitelé rozhodli též o osudu společnosti Nemocnice Kutná Hora s.r.o. Zastupitelstvo žádné rozhodnutí nepřijalo,“ řekl.

Suchánek: Nová jednatelka se musí zachovat stejně

„Oslovil jsem proto radu města, aby rozhodla, zda má být podán návrh na insolventní řízení. Na tuto moji žádost rada nereagovala, a proto jsem radě oznámil, že v pondělí 21. prosince podám návrh na insolventní řízení, pokud neobdržím jiné instrukce od rady města,“ dodal.

Radou byl Suchánek poté prý vyzván, aby jménem společnosti ukončil nájemní smlouvy dohodou a dále aby vydal všem zaměstnancům souhlas s jiným pracovním poměrem. „Toto jsem odmítl na základě doporučení právního zástupce společnosti Nemocnice Kutná Hora s.r.o. Důvodem mého odmítnutí byla skutečnost, že bych mohl poškodit případné věřitele společnosti,“ konstatoval bývalý jednatel.

Radou města byl vyzván k podání rezignace na funkci jednatele společnosti. Podat rezignaci odmítl a rada města jej vzápětí z této funkce odvolala. „Jsem však přesvědčen, že nová jednatelka bude muset učinit příslušné kroky k podání insolvence tak, jak jsem navrhoval já,“ uzavřel Suchánek.

Ondřej Dvořák, Martin Vaněk

4.1.2010 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:
Předseda sportovní komise města Kutná Hora a trenér florbalového A týmu FBC Kutná Hora Jan Třískala odpovídá na dotazy čtenářů.

ON-LINE: Jan Třískala odpovídá na dotazy čtenářů

Senioři ve Zruči nad Sázavou zasedli ke klávesnicím.
15

OBRAZEM: Senioři ve Zruči nad Sázavou zasedli ke klávesnicím

KRÁTCE: Chystá se další kavárnička

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Okresní fotbalové výsledky mládeže: kontumace utkání mladších žáků

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Tradiční výsledkový servis mládežnické kopané z uplynulého víkendu. Nechybí ani střelci branek.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze Základní školy Zruč nad Sázavou

Kutnohorsko - Představujeme vám prvňáky ze dvou tříd ze Základní školy Zruč nad Sázavou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení