VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová informační zvuková tabule prý turisty spíše mate

Kutná Hora/ Zatímco místní novou interaktivní informační tabuli na Palackého náměstí spíše okují a zkoumají, tak turisté začali okamžitě s ostrým provozem. Tlačí tlačítka a získávají pokyny, kde jsou a jak se kam dostanou.

27.3.2008
SDÍLEJ:

Informační plán by podle Miroslava Uhlíře mohl světelně vyznačovat i zajímavou cestu k památkovým objektům. Foto: DENÍK/Michal Bílek

Je či není mapa umístěna správně?

Výhrady k řešení mapy umístěné na této tabuli na straně při pohledu z náměstí však má výhrady Kutnohorák Miroslav Uhlíř. „Z obou stran je ta stejná mapa, takže když se dívají ze strany náměstí, tak mají ulice obrácené. Husova je tam, co Tylova a naopak,“ vysvětlil svůj poznatek obyvatel centra Kutné Hory. Podle něho je sice mapa dobrým nápadem, který napomůže při pohybu turistů po městě, ale v tomto směru je spíše mate.

Ptá se tedy, zda by bylo možné tuto mapu předělat, aby byla zrcadlově a odpovídala tak reálnému pohledu člověka, který před ní stojí.

„Panel je v majetku společnosti DARUMA a byl realizován za spolupráce města Kutná Hora, které dodávalo podklady a informace především z oblasti cestovního ruchu,“ vysvětlil Pavel Ladra z oddělení kultury, školství a tělovýchovy na městském úřadě v Kutné Hoře.

Orientace se drží světových pravidel

Zvukový informační panel instalovala firma, která má právě s těmito prvky bohatou zkušenost z více než stovky českých měst. Podle vedoucího technického oddělení společnosti DARUMA Martina Černého vycházeli stejně jako v ostatních zakázkách z mezinárodního pravidla pro informační nosiče. „Přibližná shoda orientace města s orientací plánu města, umístěného z jedné strany zvukového informačního nosiče, je čistě náhodná a samozřejmě souvisí s výslednou prostorovou orientací instalovaného zvukového informačního nosiče,“ sdělil k této problematice.

Pokud by tedy byla tabule pootočená v jiném směru, tak by mohli lidé namítat, že je Husova ulice vlastně Kollárova a Tylova může být zaměněna s ulicí 28. října nebo obráceně.

Pokud by byl ze strany města zájem o vytvoření přesné mapy vzhledem k místu, kde turista stojí, tak by musela být správně zorientována v tomto jediném prostoru. „Použití takového orientačního plánu je však velice limitované,“ upřesnil Martin Černý.

Plán je premiérou v mapách města

Na informačním panelu najdou lidé plán Kutné Hory včetně okrajových částí. „Podařilo se tam zanést i nové pojmenování ulic v městské čtvrti Kaňk,“ přiblížil František Tvrdík, vedoucí technického oddělení městského úřadu.

Vyznačené jsou památky, ke kterým si mohou lidé spustit i cizojazyčný komentář. Mapa poskytne i přehled o důležitých institucích, nádražích a ubytování.

Autor: Jitka Koděrová

Připadá vám informační plán na náměstí zmatečný?

ano

0 %

ne

100 %

nevím

0 %

Hlasovalo: 5

Anketa byla ukončena

27.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hnutí ANO slaví vítězství ve volbách.
110

Ano? Ano. I když všichni říkáme, že ne

Čáslav vyšla doma naprázdno jak bodově, tak střelecky
35

Čáslav vyšla s Velkými Popovicemi bodově i střelecky naprázdno

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

Velké Přílepy – Nechceme, nechceme. Shodné odpovědi poskytli svým radnicím obyvatelé dvou obcí v blízkosti metropole, kteří v referendech se závazným výsledkem konaných souběžně s parlamentárními volbami dostali příležitost vyjádřit se k zamýšleným stavebním záměrům. A nezůstalo to bez ohlasu, který ještě může mít dohru.

Kostel v Bohdanči má novou fresku

Bohdaneč /FOTOGALERIE, AUDIO/ - Přičiněním Jana Mičánka dostal kostel v Bohdanči novou tvář. Po podrobném průzkumu specialistů v různých oborech byly objeveny nové skutečnosti týkající se kostela.

Příznivci rybích specialit si měli v Kácově z čeho vybírat

Kácov /FOTOGALERIE/ - Místní členové Petrova cechu pro zájemce připravili rybářské slavnosti na svém rybochovném zařízení v Račíněvsi. Návštěvníci měli na výběr mnoho lahůdek připravených z ryb. Uzený kapr a pstruh, smažené ryby nebo třeba rybí karbanátek. 

Ze svatby spoluhráče zamířili Sršni pro první venkovní výhru

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Kutné Hory mají za sebou další kolo v rámci krajské ligy, ve kterém zavítali do Vlašimi. Sobotní den byl pro Sršně úspěšný, když zvítězili vysoko 7:1.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení