Financování těchto kroků by měl zajistit strategický partner, se kterým uzavře smlouvu. „Kutná Hora rozhodně neprodá žádné z teplárenských zařízení. Všechny kotelny a rozvody zůstanou nadále v majetku města,“ zdůraznil místostarosta Tomáš Benada (ODS).

Z výběrového řízení vyšla vítězně Česká kapitálová společnost. Ta nabídla za 51 procent obchodního podílu v KH Tebis 15,5 milionu korun. Dále by přinesla technologické investice ve výši sto milionů korun.

Konečné rozhodnutí ovšem bude na zastupitelích. „Zatím jsme ještě nebyli s výsledkem seznámeni,“ podotkl opoziční člen kutnohorské samosprávy Jiří Klečák (ČSSD). Již dříve přitom vyslovil obavy nad tím, aby případný partner pouze ze společnosti neodčerpal finanční prostředky, zatímco město by je reinvestovalo.

„Město do toho už nedá ani korunu,“ zdůraznil místostarosta s tím, že všechny investice bude hradit partner. Získá navíc více než třináct milionů korun ročního nájmu do městské kasy.

Výběr radních musí ovšem ještě posvětit kutnohorští zastupitelé, kteří budou o vstupu strategického partnera hlasovat na zasedání 28. června.
Jak vypadají ceny nyní, jaký je vývoj za posledních pár let a co mohou kutnohorské domácnosti očekávat na inkasních lístcích v dalších topných sezonách? Podpoří zastupitelé volbu komise a radních? Nepodlehnou tlaku „zvenčí“? To vše se dozvíte na stránkách Kutnohorského deníku v dalších dnech.