VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kauza KH Tebis: státní zástupce zrušil obvinění jednatele Gajdoše

Kutná Hora/ Takový vánoční dárek možná ani nečekal. Apřesto ho dostal. Jednatel kutnohorské teplárenské společnosti KH Tebis Vladimír Gajdoš už není trestně stíhán policií.

22.12.2007
SDÍLEJ:

Je Vladimír Gajdoš (uprostřed) jen nastrčenou figurkou ve vyšší hře a policie se o něj zajímá jen na oko?Foto: DENÍK/Jitka Pokorná

Kutnohorský státní zástupce Pavel Soukup zrušil Gajdošovo obvinění ztrestného činu porušování povinností při správě cizího majetku. „Uložil jsem policii, aby ověci jednala znovu poté rozhodla,“ řekl Pavel Soukup, který tak vyhověl Gajdošovým námitkám sepsaným do stížnosti.

Co to znamená vpraxi? Pokud kriminalisté chtějí Gajdoše znovu obvinit a trestně stíhat, musí na to jít jinou cestou. „Vyhrál jsem bitvu, ale rozhodně ne válku. Čeká mě ještě dlouhá cesta, abych prokázal svou naprostou nevinu,“ řekl Deníku Vladimír Gajdoš, kterého vyšetřování a policejní výslechy psychicky hodně zatěžují. „Nespím, málo jím. Je to dost stresující. Navíc se obávám, aby mým dětem jejich kamarádi neříkali: no jo, tvůj táta je kriminálník.“

Jak Deník informoval, Gajdoš se do spárů policie dostal poté, co na něj konkrétní osoba podala trestní oznámení kvůli údajnému podhodnocení pivovarské technologie, kterou Tebis chtěl prodat kutnohorskému pivovaru. Podle našich informací se na policii obrátil Jindřich Bartoň. Ten to však už dříve kategoricky popřel. „AkTebisu se vsoučasné době nebudu vyjadřovat,“ doplnil.

Není přitom bez zajímavosti, že policii aktivizoval člověk, který coby bývalý místostarosta přesně věděl ovšech krocích, které Vladimír Gajdoš dělal vdobě, kdy údajně mělo dojít ktrestnému činu. Atyto kroky schvaloval. Sám Gajdoš nehodlá Bartoňovu roli komentovat. „Nehodlám spekulovat,“řekl.

„Jsem rád, že státní zástupce obvinění zrušil. Avěřím, že se ukáže, že žádná zvěrstva ve vedení společnosti Vladimír Gajdoš nepáchal,“ komentoval starosta Kutné Hory Ivo Šalátek.

Policie se tak bude muset při prověřování okolností údajně podhodnoceného prodeje pivovarské technologie zmajetku KH Tebis ubírat jiným směrem. Ostatně jako už poněkolikáté.

Jak jsme již vsouvislosti skauzou Vladimíra Gajdoše informovali, kutnohorská policie případné protizákonné jednání jednou šetřila. Ale odložila. Neměla se čeho chytit.

Někteří lidé, snimiž Deník okauze hovořil, se domnívají, že ve skutečnosti se nehraje oGajdoše, který by nakonec ani nemusel jít ksoudu. Jde prý spíše jen odobře zinscenovanou hru. Gajdošova diskreditace má být prý ve skutečnosti pošpiněním celé firmy KHTebis.

„Atím by zastánci privatizace Tebisu dosáhli snazší argumentace před veřejností. Stačí říct, že se vTebisu špatně hospodaří a soukromý subjekt to udělá lépe. To vočích lidu funguje,“ řekl člověk blízký radnici. Nepřál si ale zveřejnitjméno.

„Apokud by měl být někdo stíhán, pak rozhodně ne Gajdoš, ale třeba členové rady města, kteří tehdy jako valná hromada Tebisu jednateli nařídili, aby technologii prodal. Audělali to bez souhlasu zastupitelů,“ podotkl.

Přestože nerad spekuluje, ktéto verzi se kloní isám Vladimír Gajdoš.

Kauza se naplno rozběhla na zastupitelstvu vloni vlednu. Tam vystoupil Jindřich Bartoň a poukázal na sporný prodej pivovarské technologie. Aupozornil na údajně nízkou prodejní cenu, na níž by město prý prodělalo přibližně čtyři miliony korun. Acenu navrhoval Vladimír Gajdoš.

Ten to nepopírá. Odmítá však vinu stím, že cena byla vykalkulovaná reálně a jeho návrh schválila jak rada města jako valná hromada KH Tebisu, tak později idozorčí radafirmy.

Navíc je podle jednatele Gajdoše třeba rozlišovat účetní a tržnícenu.

„Vdokumentech, které si archivujete, vám mohou figurovat jakákoliv čísla. Ale odborníci jasně řekli, že město by na obchodu naopak ještě vydělalo, protože tržní hodnota úzce specializovaného zařízení byla ještě nižší. Nelze jej totiž použít kdekoliv, nýbrž opět jen vdaném odvětví,“ hájí se a používá příklad.

„Je to stejné, jako kdybych si vdomě postavil výtah na míru a poté jej chtěl prodat do jiného domu. Rozhodně jej těžko prodám za účetní hodnotu. Na trhu vdanou chvíli bude mít cenu mnohem nižší, protože nebude použitelný vkterémkoliv domě, na který si ukážete,“ řekl Vladimír Gajdoš.

Prodej obchodního podílu v Tebisu? Stále se jedná…

Kutnohorská radnice, která je stoprocentním vlastníkem KH Tebis, chce do firmy přivést strategického partnera. Ten by měl odkoupit většinový obchodní podíl, přesněji 51 procent. Zatím však snahy zůstaly u ledu. To i přesto, že místostarosta Tomáš Benada (ODS), jenž je pověřen realizací prodeje podílu, už partnera ve výběrovém řízení sehnal. Jenže způsob, jakým to provedl, je trnem v oku mnoha lidem. A nelíbí se jim ani vítězná firma Česká kapitálová společnost a.s. I proto starosta Ivo Šalátek nenechal prodej schválit na zářijovém zastupitelstvu, přestože ho rada města podpořila a zastupitelům předložila jako návrh. „Pokud jsou pochybnosti, musí se vyjasnit. Bod jednání jsem raději stáhl. Byla ustanovena komise, do níž má přístup kterýkoliv ze zastupitelů. I z opozice. Tato komise vše znovu probere a posoudí. Teprve potom budeme ve výběru partnera pokračovat,“ dodal Šalátek.

KH Tebis

- funguje v Kutné Hoře od 90. let, do obchodního rej〜stříku zapsána jako spol. s r. o. 13. ledna 1994
- stoprocentní podíl Města Kutná Hora
- vybudování zařízení za 135 milionů korun z dotací Ministerstva životního prostředí, rozvojového fondu Phare a dalších
- kotelny Hlouška a Šipší
- 20 pracovníků včetně administrativy a managementu
- dodává teplo přibližně dvěma třetinám obyvatel Kutné Hory

22.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 000 Kč

Obsluha lakovacích zařízení na povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů Operátoři práškové lakovny. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Špičkové zpracování plechu, na kterém se podílí i práškové lakování, to je značka naší práce! Jsme dynamicky se rozvíjející, exportní firma v oblasti strojírenství (zpracování plechu na zakázku) a tepelné technice. Mezi naše zákazníky patří nadnárodní společnosti včetně výrobců z oblasti kolejových vozidel. Víme, že úspěch firmy závisí na našich zaměstnancích. , Náplň práce: Povrchová úprava dílů nanášením práškových barev., Nedovedete si představit, co budete dělat?, Nepoužíváme ředidla, pracujeme s práškovými barvami na bázi mletého plastu. Noví zaměstnanci se nejprve naučí správně navěšovat výrobky určené k lakování, pak zkusí (pod vedením zkušených kolegů) v kabině lakovat výrobek ruční pistolí. V kabině pracuje vždy dvojice zkušených lakýrníků/lakýrnic a my bychom byli rádi, abyste i vy mezi ně patřili. , Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít: vyučení je výhodou, zájemce ZAUČÍME! manuální zručnost, samostatnost, pečlivost, schopnost se učit novým věcem., Co vám můžeme nabídnout: určitě vás zaučíme a pomůžeme v začátcích, motivující finanční ohodnocení, pomůžeme vám získávat nové znalosti o tomto oboru, stravenky, týden dovolené navíc, příplatek za ztížené prac.podmínky, příplatek za odpolední nebo noční směnu, příspěvek na penzijní připojištění., V případě zájmu pište na uvedený email nebo volejte PO-PÁ od 8:00 do 18:00., Místo výkonu práce: Okružní 600, Zruč nad Sázavou. Pracoviště: Boki industries a.s. p, Okružní, č.p. 600, 285 22 Zruč nad Sázavou 1. Informace: Renata Chroustová, +420 734 390 266.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 24 180 Kč

Vychovatelé pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24180 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: komplexní výchovná a vzdělávací činnost ve školském zařízení pro výkon ústavní výchovy zaměřenou na specifické potřeby dětí, žáků nebo studentů se speciálními vzdělávacími potřebami., Nabízíme: zaměstnanecké stravné, příspěvek na spoření, 8 týdnů dovolené, příplatky., V případě zájmu pište na uvedený e-mail nebo volejte., Místo výkonu práce: Dětský domov a Školní jídelna, Zruč nad Sázavou.. Pracoviště: Dětský domov a školní jídelna, zruč nad sázavou, poštovní 593, Poštovní, č.p. 593, 285 22 Zruč nad Sázavou 1. Informace: Jan Klčo, +420 776 262 347.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 22 000 Kč

Mechanici a opraváři elektronických přístrojů Mechanici elektronici průmyslového, výrobního zařízení. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PROVOZNÍ ELEKTRONIK, Pro výrobní závod v Kutné Hoře hledáme nové kolegy na pozici PROVOZNÍ ELEKTRONIK., BUDETE ZODPOVĚDNÝ/Á ZA: , • Provádění elektro údržby strojů a zařízení, • Diagnostikování poruch a jejich řešení, • Nastavování a seřizování strojů včetně asistence a poradenství, • Předvídání a odhalování zdrojů problémů objevujících se v průběhu výrobního procesu, • Poskytování technické asistence a expertního poradenství ostatním členům týmu, • Aktualizování a udržování technické dokumentace, CO OD VÁŠ OČEKÁVÁME?, • SŠ vzdělání nebo výuční list v oboru elektro-slaboproud, • Uživatelská znalost práce na PC (MS Office), • Dobrá schopnost analyzovat a řešit problémy, • Vyhláška č. 50/1978 Sb. min. § 6, • Schopnost práce v týmu, • Schopnost a ochota učit se, • Praxe v oboru průmyslové automatizace výhodou, • Znalost PLC Simatic S5 a S7, Beckhoff a Elau výhodou, • Základní znalost anglického jazyka výhodou, A CO VŠE VÁM ZA TO NABÍZÍME?, • Odpovídající platové ohodnocení, • Možnost kariérního a profesního růstu, • Práci s jedním z nejlepších strojních parků v Evropě, • Nadstandardní nabídku zaměstnaneckých benefitů (týden dovolené navíc, příspěvek na dovolenou, směnnostní příplatek, příspěvek na důchodové pojištění, zaměstnanecké akce). Pracoviště: Philip morris čr a.s., Vítězná, č.p. 1, 284 03 Kutná Hora 3. Informace: Aneta Machová, +420 604 446 509.

Informační technologie - Informační technologie Technici uživatelské 23 000 Kč

Technici uživatelské podpory informačních a komunikačních technologií Programátoři pálících strojů laser plazma autogen. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o programování Laseru Bystronic a plazma/kyslík Pierce. Zaškolení programování bude provedeno po nástupu. Programování dle požadavků výroby. Technické vzdělání výhodou.. Pracoviště: Josef šanda s.r.o. p, Čáslavská, č.p. 223, 284 01 Kutná Hora 1. Informace: Petr Šanda, +420 602 422 275.


Tylova herecká škola natáčela film na Kaňku
3

Tylova herecká škola natáčela film na Kaňku

Ilustrační foto.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

OBRAZEM: Výstava Zavřete oči, odcházím... byla zahájena na zámku

Zruč nad Sázavou - Výstava s názvem Zavřete oči, odcházím… byla otevřena v sobotu 14. července v zámecké galerii ve Zruči nad Sázavou za účasti představitelů města i řady občanů. Více o setkání i o výstavě samotné napsala bývalá vedoucí zručského odboru kultury Jiřina Janatová.

Školní spoj ve stromě a kosení jako české tchai-ťchi: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 13. až 15. července 2018.

Zručský dvůr zaplnili fanoušci skupiny Keks

Zruč nad Sázavou - Ve Zruči nad Sázavou se v sobotu 14. července konal koncert skupiny Keks. Od dvacáté hodiny se před vchodem do Zručského dvora tvořila dlouhá fronta příznivců této legendy naší hudební scény. Počátek kapely se datuje k roku 1981, kdy ji založili Štěpán Kojan a Petr Dudík, kteří zároveň tvoří výhradní autorskou dvojici. Zpočátku hráli převážně na Benešovsku, ale postupem času se jejich popularita rozšířila po celé republice. Své třicetiny oslavila kapela ve vyprodané Lucerně, aby pak za pět let spolu s Jihočeskou filharmonií zaplnila pražskou Tipsport arénu.

Triumf po dvaceti letech. Francouzi přestříleli Chorvaty a jsou mistry světa

Dokázali to. Dva roky po neúspěšném finále mistrovství Evropy se francouzská parta probila k úspěchu. Tým Didiera Deschampse potvrdil v gólově bohatém finále roli papírového favorita a Chorvatsko porazil 4:2. Jejich výhra se však neobešla bez kontroverzí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT