Letos zlevnilia budou pokračovat

Pro kutnohorské odběratele to bude znamenat další zlepšení účtu za teplo. "Zlevnili jsme už v letošním roce, jak klesala cena plynu,“ uvedl jednatel společnosti KH Tebis Vladimír Gajdoš. K tomu přispěly nejen technologické úpravy, ale i napojení akumulační nádrže na sídlišti Šipší.

Náklady se rozdělí mezi více odběratelů

Několik desítek domácností z nové bytové výstavby v Benešově ulici by mělo zvýšit počet odběratelů městského tepla. Mezi ně se pak rozdělí náklady na produkci tepla a ve výsledku tak zaplatí méně. Radnice už vloni rozhodla o stavbě teplovodu, který by tyto domy připojil do systému CZT. Za tím účelem si vyjednalo půjčku třináct milionů korun. Nyní se však objevila levnější varianta s rozpočtem na první etapu zhruba 7,5 milionů korun. „Výběrové řízení bylo zrušeno. Povede teplo z výměníkové stanice v Benešově ulici,“ uvedl místostarosta Václav Vančura. Napojeno bude i dvacet bytových jednotek ve zrekonstruovaném domě v ulici Sportovců, které mají být obsazeny do října. „Zavázali jsme se, že ty trubky tam budou do konce září, aby ti lidé tam měli v říjnu teplo,“ dodal. Tebis si s největší pravděpodobností vezme půjčku od města.

Stabilitu cen zajistí strategický partner

Zároveň stále trvá záměr města k vyhledání strategického partnera, který by navrhl efektivní řešení využití jakéhokoli topného média. Podle dřívějšího vyjádření místostarosty Tomáše Benady by tohoto partnera chtěli najít ještě před začátkem příští topné sezony.