Květináče s kopřivami se chodcům nelíbí

„Nevypadá to moc hezky. Ale třeba vám tam nyní nějaké květinky zasadí, když se oteplilo,“ uvedla Jarmila Tomanová z Prahy. Situace se ale nelíbí hlavně lidem bydlícím v Kutné Hoře. „Kdyby zde byly vysázeny třeba kytky, nebo byla lavička, bylo by to určitě lepší, než jak to vypadá teď,“ postěžovala si Helena Janglová z krámku v Kollárově ulici.

„Myslím si, že takto neupravené truhlíky, které se rozpadají a nejsou ani natřené, nedělají dobré jméno našemu městu. Je to spíše ostuda,“ prozradila jedna z obchodnic krámku s tím, že na tuto situaci už upozorňovala Technické služby Kutná Hora. Ani oslovenému turistovi z Prahy Janu Malinovi se truhlíky příliš nelíbily. „Než aby tu rostl plevel a kopřivy, je lepší, aby tu truhlíky nebyly vůbec,“ řekl Malina s tím, že by se zvětšil i prostor pro podnikatele, kteří by zde mohli mít předzahrádky restaurací a podobně.

Radnice bude problém řešit

„My už jsme to zaznamenali, že to není příliš hezké. Určitě s tím budeme něco dělat,“ slíbil starosta Kutné Hory Ivo Šalátek.
A co na to správce veřejné zeleně? „Truhlíky se budou co nejdříve likvidovat. Jsou shnilé a rozpadlé. Je to v podstatě neopravitelná záležitost,“ předeslal Jan Hnízdo, zástupce ředitele společnosti Technické služby Kutná Hora. Jelikož se jedná o památkovou oblast, musí rozhodnout architekt, co vznikne po odstranění.

Toto léto by už vše zůstalo zřejmě bez doplňků. Hovoří se i o městské zádlažbě a Kollárova ulice je zahrnuta v první etapě. A různé květináče by měly být provedeny ve stylu zádlažby.