Polovina z jedenačtyřiceti účastníků se věnovala sjezdu na lyžích z Čertovy hory a druhá část výletníků se na běžkách vydala na hřebenovou túru.

Například tříčlenná skupina ve složení Jitka Černá, Jana Vesecká a Jaroslav Novotný jela z Čertovy hory přes Ručičky na Krakonošovu snídani a pak táhlým sjezdem podél Mumlavy do Harrachova. „Bylo to okolo patnácti kilometrů. Bohužel díky hustému sněžení jsme přesun na Voseckou boudu vzdali a radši sjeli do údolí. Tam, pod známými skokanskými můstky, jsme si ještě odzkoušeli běžecký ovál na stadionu,“ přiblížila Jitka Černá.

Dvojčata Petr a Pavel Francovi si zase vychutnala sjezdové lyžování, přestože kvůli vločkám toho moc neviděla. „Navíc byla sjezdovka umrzlá, tak jsem zaznamenal i dva úrazy. Já jsem naštěstí žádný pád neměl,“ uvedl Pavel Franc.

To desetileté Markétě Dušátkové se podařilo dvakrát upadnout, přestože si stěžovala, že jí lyže vůbec nejezdí. „Za celý den byla celá promáčená, stejně tak jako její maminka Jitka Dušátková, která společně s babičkou Boženou Štolbovou sledovala trpělivě svojí dceru,“ všiml si tajemník pořadatelské organizace Petr Dojčiak.

Závěrečný lyžařský zájezd se uskuteční v sobotu 28. února. Cílem tentokrát budou Horní Mísečky, další rekreační středisko v Krkonoších. Zájemci se musí co nejdříve přihlásit na kontaktním telefonu: 327 515 594 (večer). Cena autobusového zájezdu činí 200 korun.

Fotoreportáž ze zájezdu do Pece pod Sněžkou najdete ZDE.

Fotoreportáž ze zájezdu do Hrabětic najdete ZDE.