Zatímco si jeho majitelé objednávali jídlo a dávali kávu, malý Fred prozkoumával zákoutí restaurace. Na rozdíl od svých pánů ale nic z nabídky U Zlatého lva neochutnal: „Chvíli to vypadalo, že by si dal slečnu servírku, ale to ne. On je totiž chytrý. Ráno už si pochutnal na slepičce a je spokojený," řekl s nadsázkou Jaromír Joo.

Všichni přítomní byli malým pruhovaným návštěvníkem nadšení. Někteří si jej fotografovali a ti nejodvážnější se dokonce nechali zvěčnit na snímku s ním. Mezi nimi byly i dívky Kristýna, Sabina a Sofinka. „Trochu jsem se ho bála, ale moc bych si ho přála domů. Je opravdu kouzelný," řekla Kristýna. Sabina, která po celou dobu držela nejmenší Sofinku v náručí, by chlupáče také uvítala: „Vím, že jí maso - hodně masa, ale to by se nějak udělalo," podotkla.

Zpovzdálí si Freda prohlížela Martina Klementová s šestiletým Šimonem: „Jsme tu na obědě a máme tu tygra. To je moc fajn, protože mě synek pořád říkal, jak chce do cirkusu a teď to máme při jednom," smála se maminka. Její syn Šimon podle svých slov čekal, že bude tygr trochu větší.