Střední odborná škola a Střední odborné učiliště řemesel v Kutné Hoře včera pozvalo na prohlídku všechny zájemce o studium.

Návštěvníci školy zhlédli ukázky vyučovaných oborů. Kromě nahlédnutí do jednotlivých tříd a prostor školy byla uspořádána soutěž budoucích kadeřnic a kadeřníků, při které příchozí mohli ohodnotit společenské účesy. Zároveň si při této příležitosti prohlédli nový kadeřnický salón. Ten byl po zku〜šebním dvouměsíčním pro〜vozu slavnostně otevřen 1. listopadu. „O obor kadeřník, kadeřnice je zájem z řad žáků nej〜vyšší,“ uvedla pedagožka Dana Krulišová.
Její slova potvrzuje i mladá dívka, která si svou potenciální školu přišla prohlédnout. „Přišla jsem se podívat s rodiči a obor kadeřnice se mi líbí nejvíce,“ řekla Jitka Růžičková.

Devátý ročník Dne otevřených dveří se těšil opět zájmu veřejnosti. „Máme vždy plno. Je to i díky svozu autobusy. Letos jsme vypravili čtyři, kte〜ré sváží zájemce o obory z Kutnohorska. Tuto akci jsme nazvali příznačně kulový blesk,“ podotkl s úsměvem učitel Josef Vavřinec.

Návštěvníci a zájemci mohli ochutnat, co učni střední odborné školy a středního odborného učiliště připravili. „Obor kuchař vyzdvihl Karel Polívka, který zde mladé učně připravuje již třetím rokem,“ řekla Dana Krulišová.

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště řemesel v Kutné Hoře je největší školou v regionu a zároveň patří i mezi největší střední školy v kraji. „Škola řemesel vychovává a připravuje budoucí řemeslníky, kteří potřebují nejen odborný výcvik, ale hlavně praxi v reálném prostředí,“ uvedla Krulišová.

V současné době se firmy opět obracejí k učňovským zařízením a jsou ochotné vzít na zaučení budoucí pracovníky. Díky tomu stoupá motivace žáků k učení, vědí, proč se učí a co je čeká v budoucím povolání.