„Zájem o ně mají však i jiné typy organizací například divadlo, muzeum, průvodcovská služba, technické služby, či charita,“ přiblížila vedoucí oddělení trhu práce na Úřadu práce v Kutné Hoře Eva Růžičková.

Na vybraná místa směřují po dohodě s dočasnými zaměstnavateli. Pět lidí zaměstnali od dubna na uhlířskojanovickém městském parkovišti a veřejných záchodcích. „Dalších asi šest lidí nabíráme na sezonu. Můžeme je zaměstnat na sedm měsíců a tak nám to vyjde od května do listopadu, aby ještě vypomohli s úklidem listí,“ zdůraznil tajemník uhlířskojanovické radnice Václav Marhan.

„V první řadě jsou umísťováni uchazeči s evidencí delší než dvanáct měsíců, velké procento z nich je i nad padesát let,“ uvedla Růžičková s tím, že ve výjimečných případech je lze obsadit i uchazeči z ostatních kategorií. Uhlířským Janovicím udělil úřad práce pro letošní rok výjimku, takže město může využít i osoby, které jsou v evidenci méně než jeden rok.

Úřad práce přispívá měsíčně na mzdu těchto zaměstnanců částku 6 750 korun. Pětatřicet procent mzdy pak hradí zaměstnavatel.

Osoby na veřejně prospěšné práce:

2004 - 181
2005 - 160
2006 - 208
2007 - 160 (předpoklad)