Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Účet úřadu: milí lidé, nemilá úřední doba

Kutnohorsko – Vzorný přístup ze strany úředníků, o poznání méně ideální úřední hodiny. To je v kostce „vysvědčení“, které v průzkumu Kutnohorského deníku vystavili obyvatelé Městskému úřadu v Kutné Hoře.

24.4.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

Z deseti oslovených lidí, kteří přišli na městský úřad ve věci vyřízení administrativních úkonů, neměla k práci radničního aparátu připomínku přesně polovina. Zbývajících pět obyvatel našlo na činnosti úředníků vždy něco, co by se nechalo vylepšit.

„Nevěděla jsem přesně, jaké jsou zde úřední hodiny. Myslela jsem si, že kromě pondělí a středy je to také v pátek, ale nedělalo mi větší problém se přizpůsobit. Vzhledem k tomu, že jsem důchodkyně, jsem si svoje záležitosti vyřídila poměrně snadno. Ale věřím tomu, že lidé, kteří chodí do práce, mohou mít problém se sem dostat,“ domnívá se Marie Blažková ze Zruče nad Sázavou, která ve středu navštívila registr vozidel kutnohorského městského úřadu. Pro přístup úřednice, která ji obsluhovala, však měla pouze slova chvály. „Jednala jsem s příjemnou, usměvavou a ochotnou paní,“ byla spokojena paní Blažková.

Podobně odpovídal další Kutnohorák Jaroslav Kopiště. Také on neměl, vzhledem k tomu, že je důchodce, problém dostat se na městský úřad.

K rozsahu úředních hodin měly výtku další dva z obyvatel. Podle Kutnohoráka Jiřího Michka není někdy jednoduché dostat se k vyřízení záležitosti na odbor dopravy.

„Vloni jsem tady byl přihlašovat auto, a to jsem tady čekal opravdu dost dlouho. Šel jsem sem před polednem a mé jediné štěstí bylo, že tu byl jeden můj známý, který si vytáhl dva lístky (v elektronickém pořadníku – pozn. red.) a jeden mi dal. Jinak bych svou záležitost jistě ještě týž den nevyřídil,“ vyprávěl muž s upřesněním, že se nejednalo o období, kdy se masově vyměňovaly řidičské průkazy.

Další Kutnohoračce, jež si nepřála uvádět své jméno, rovněž nevyhovovaly úřední hodiny. „Polední přestávka je podle mého názoru příliš dlouhá. Hodina, to mi přijde strašně moc. Myslím si, že alespoň někdo by zde přes poledne měl být. Když jsem si vyřizovala řidičák, přišla mi úřední doba také strašně krátká,“ řekla žena.

I ona ale chválila přístup úřednic. „Jsou vstřícné, mohu je pochválit,“ podotkla.

V Čáslavi i Kutné Hoře obslouží i mimo úřední dobu

Podle tajemníka kutnohorské radnice Tomáše Hobla vycházel úřad při stanovení úředních hodin mimo jiné právě z připomínek občanů. Navíc podle tajemníka bude každý občan, pokud to umožňují provozní možnosti, „obsloužen“ i mimo úřední hodiny.

K ulehčení situace by obyvatelům měl posloužit také rezervační systém na kutnohorském odboru dopravy a odboru správním, kde je možné si na internetových stránkách úřadu zajistit rezervaci.

Podobně jako v Kutné Hoře umožňuje obsloužení obyvatel i mimo úřední hodiny také Městský úřad v Čáslavi.

„Před časem jsme měli úřední hodiny v pondělí a ve středu. Vzhledem k náporům na přepážkách jsme však udělali úřední hodiny ještě ve čtvrtek dopoledne. To jsou ale úřední hodiny, kdy úředníci musí občany povinně obsloužit. Kdokoli však může přijít i mimo úřední hodiny. Nemohu to udělat tak, že by úřední hodiny byly nepřetržitě celý týden, ale už je to zažité tak, že obsloužen budete kdykoli,“ sdělil čáslavský tajemník Josef Ruml.
„Samozřejmě, že kdyby někdo přišel s věcí, která je náročná třeba na vyhledávání v archivu, bude pozván na úřední hodinu. Ale nestane se, aby někdo přišel, něco potřeboval a byl vyhozen,“ dodal.

Autor: Ondřej Dvořák

24.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Odstartoval první ročník festivalu Start Fest

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Žádný začátek není snadný a v umění toto tvrzení platí dvojnásob, právě z toho důvodu vznikl festival Start Fest. Ten si, jak už je z názvu patrné, klade za cíl pomoci mladým umělcům odstartovat jejich kariéru. V Kutné Hoře se festival Start Fest konal poprvé v pátek 14. října v kutnohorském Planet Music clubu. Publiku se představilo několik kapel a svou tvorbu na společné výstavě odprezentovali také mladí fotografové.

Děti z mateřských škol se setkaly v Březové u Kutné Hory

Březová /FOTOGALERIE/ - Společné setkání dětí, rodičů i organizátorů projektu Putovní olympiády mateřských škol se uskutečnilo v sobotu 14. října v krásném prostředí zábavného parku Heroland, v Březové u Kutné Hory při příležitosti ukončení pátého ročníku projektu spolupráce, který realizuje MAS Lípa pro venkov společně s partnerskou MAS Zálabí.

Kutnohorští policisté hledají muže z kamerového záznamu

Kutná Hora - Kutnohorští policisté pátrají po totožnosti muže z kamerového záznamu v Kutné Hoře. "Osoba na fotografii z kamerového záznamu může poskytnout informace k případu podvodného jednání, ke kterému došlo v uplynulých dnech v Kutné Hoře. Svým svědectvím může přispět k dopadení pachatele, či objasnění tohoto případu," uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Děti navštívily policejní oddělení v Uhlířských Janovicích

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - Děti ze Základní školy Uhlířské Janovice navštívili v říjnu letošního roku v dopoledních hodinách místní Obvodní oddělení Policie ČR.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení