Zručská společnost Asmo pro svých více než dvě stě zaměstnanců chystá letošní vánoční slávu v hotelu Baťov ve Zruči nad Sázavou. „Rozpočet je oproti loňskému roku zhruba o sto tisíc nižší,“ uvedla Marie Zemanová, specialistka personálního oddělení firmy. Náklady společnost dle jejích slov snížila na raut a karaoke letos budou muset zaměstnanci oželet úplně. Naopak stejně jako loni jim k tanci zahraje nejmenovaný Dj.

„V letošním roce stejně jako v loňském plánujeme zakončit rok a se všemi našimi zaměstnanci oslavit dosažené pracovní úspěchy na slavnostním obědě v prostorách podniku, který bude kromě poděkování vedení společnosti všem zaměstnancům za odvedenou práci doplněn již tradiční vánoční tombolou,“ konstatoval Miloslav Rut, generální ředitel společnosti Foxconn, která má pobočku v Kutné Hoře.

A jak budou slavit policisté z Kutnohorska? „Oficiální vánoční večírky nemíváme, protože na ně není čas. Tyto svátky pro nás bývají obvykle hektické. Neděláme si honosné rauty a už vůbec ne z kapes daňových poplatníků“ uvedl mluvčí kutnohorské policie Daniel Votroubek. Jedinou akcí, kterou v souvislosti s předvánočním časem policisté chystají, je Mikulášská besídka. Pořádají ji již třetím rokem v Tylově divadle pro děti policistů. Ta letošní se uskuteční 5. prosince dopoledne, kdy kutnohorský ochotnický divadelní spolek Tyl zahraje pohádku a Mikuláš s čerty obdarují děti drobnými dárky.