Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vichr pokácel hektary lesa, odstraňování škod stále trvá

Kutnohorsko/ Řádění středečního vichru zasáhlo v podstatě celé území kutnohorského okresu. Zřejmě nejvíc škod však vichřice napáchala na Zbraslavicku. Újmu zde utrpěly jak nemovitosti přímo v obcích, tak lesní porosty, které místy připomínaly přírodní katastrofu, jež před několika lety zasáhla slovenské Tatry.

27.6.2008
SDÍLEJ:

Následky větrné smršti ve Zbraslavicích.Foto: DENÍK/Ondřej Dvořák

Bezprostředně po utichnutí větru na mnoha místech začaly zasahovat jednotky hasičského záchranného sboru, přesto ještě včera kolem poledne nebyla většina škod odstraněna. Významný díl práce odvedli také dobrovolní hasiči. Ti z Chedrbí například pomáhali odstranit strom, jenž zablokoval provoz na silnici v této obci, krchlebští se zase podíleli na odstranění padlých stromů na hlavní silnici I/38.

Zprůjezdnit se sice podařilo silnici spojující Zbraslavice a Zruč nad Sázavou, ale omezení po celý den trvala na železniční trati mezi těmito dvěma obcemi. Náhradní dopravu zde zajišťoval autobus.

Katastrofa se nevyhnula například židovskému hřbitovu ve Zbraslavicích, kde popadala většina stromů, které tuto památku obklopovaly. „Lidé si za to ale mohou sami. Kdyby nenechaly ty stromy takhle nesmyslně vysoko vyrůst, nic by se nestalo,“ domníval se jeden z místních obyvatel, Miroslav Pavlišta.
Velmi nepříjemným doprovodným jevem byly výpadky elektrické energie. Na řadě míst byli lidé bez proudu po celý včerejší den. Teprve dnes bude síť zprovozněna v řadě obcí v okolí Zruče nad Sázavou a na Čáslavsku.

Spousta práce v souvislosti s kalamitou vyvstala také pro pojišťováky. Nejčastějšími pojistnými událostmi byly poškozené střechy, zničené okapy, rozbitá okna u rodinných domů a poškozená auta. Časté bylo i následné zatečení vody do bytů a povalené ploty od padajících stromů. „Škodu však neevidujeme jenom na majetku občanů, ale i na objektech obecních,“ uvedl mluvčí České pojišťovny Václav Bálek.

Kutnohorsko v počtu pojistných událostí vysoko převyšuje všechny ostatní regiony středočeského kraje. Zatímco ve většině okresů tento počet dosahuje maximálně tří desítek, Kutnohorsko eviduje celkem sto šedesát šest pojistných událostí.

Jak postupovat při pojistné události:
1. Pojistnou událost oznamte České pojišťovně prostřednictvím linky 841 114 114.
2. Před vytočením tohoto čísla si připravte údaje, které za vás operátor po telefonu vyplní. Jde zejména o
· číslo pojistné smlouvy (není-li známo je třeba uvést rodné číslo osoby, která pojištění sjednala)
· stručnou charakteristiku škody ke které došlo
· kdy k této škodě došlo
· jaký je rozsah škody
· jaké je na vás spojení (telefon/mobil)
Pokud je dům neobyvatelný, uveďte prosím adresu, na které budete k zastižení.
3. Zamezte vzniku dalších pojistných událostí. S úklidem a opravami proto nečekejte až na příchod pracovníka pojišťovny, ale začněte hned. Ještě předtím však poškozené a zničené věci vyfotografujte.
4. Budete-li chtít vyplatit zálohu ještě před likvidací pojistné události, sdělte to prosím mobilnímu technikovi, který k Vám přijde udělat prohlídku. Standardní likvidace jinak probíhá na základě předložených faktur.
5. Odpovědi na dotazy, týkající se stavu vaší pojistné události, zjistíte prostřednictvím čísla 841 114 114.

Autor: Ondřej Dvořák

27.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Volební místnost v čáslavské průmyslové škole.
85

Kutnohorsko volí! O hlasování je velký zájem

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Lidé dnes začnou volit své zástupce do poslanecké sněmovny

Kutnohorsko – Volební místnosti se otevřou po celém okrese již dnes ve čtrnáct hodin. Občané si tak budou moci zvolit své zástupce do poslanecké sněmovny. Zatímco v obcích bývají volební místnosti nejčastěji na obecních úřadech, najdou se i netradiční místa.

KRÁTCE: Fanoušci skupiny Derby si přijdou o víkendu na své

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Národní středisko pro eTwinning udělilo Základní škole T.G. Masaryka certifikát

Kutná Hora – Základní škola T. G. Masaryka Kutná Hora s radostí oznamuje, že získala certifikát kvality za eTwinningový projekt – Spring in my country.

AKTUALIZOVÁNO

Rozhádaná středočeská koalice se dohodla, že bude jednat dál

Střední Čechy – Jednání za zavřenými dveřmi bylo delší, než se původně očekávalo – a jeho výsledkem se nestalo rázné bouchnutí do stolu, čemuž mohla nasvědčovat silná slova zaznívající na sklonku minulého týdne i ještě tento čtvrtek. Tak se vyvinula páteční schůzka představitelů krizí zachvácené koalice vládnoucí Středočeskému kraji – zástupců ANO, STAN, ODS a Nezávislých Středočechů. Účastníci se shodli, že se u jednacího stolu setkají opět za týden – příští pátek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení