MÓDNÍ PŘEHLÍDKU kutnohorského salonu Meluzína si v sobotu odpoledne nenechali ujít diváci v Alfa Clubu. Celým programem se letos prolínalo téma cestování časem. Dívky i mladíci se představili ve slušivých modelech oděvů i kreativních kloboucích.

Další snímky z přehlídky najdete ZDE.

TANEČNÍ MARATON. Protože se na akci čáslavského Domu dětí a mládeže přihlásilo málo účastníků, vstoupila na taneční parket tělocvičny v Jeníkovské ulicii vstoupila v pátek ve 20 hodin děvčata, která tam trénují dvakrát týdně Street dance. Využily tuto možnost na trénink na vystoupení. Šestnáct dívek tak mělo tančit zhruba do 3 hodin ráno, ale trénink se prodloužil až do páté hodiny. Dívky poctivě několik hodin s přestávkami posilovaly, cvičily, tancovaly a také jezdily na rotopedech.

KERAMICKÁ PEC se vybírala v sobotu dopoledne v Domě dětí a mládeže Dominik v Kutné Hoře. Sedmiletá Katka Hokynářová ze Sobočic na Kolínsku, která chodí do keramického kroužku do Dominiku již druhým rokem, se už těšila na výrobu vánočního kapříka. V keramické dílně se pilně připravují výrobky na vánoční trh, jehož výtěžek je každoročně věnován na krmivo pro psy v městském útulku. Účastnice sobotní keramiky si vyzkoušely odpoledne také ubrouskovou techniku při zdobení třeba zrcadel nebo táců.

REKONSTRUKCE VOZOVKY. Na silnici II/337 ve směru od Starkla na Čáslav se v sobotu dopoledne dokončovala příprava komunikace na položení nového povrchu. Omezen byl na několik hodin střídavě vždy jeden silniční pruh. S úplnou uzavírkou by měli počítat motoristé v tomto úseku od pondělí do středy.

RYBÁŘI. Po ranní konferenci Českého rybářského svazu z Kutnohorska čekaly večer na členy rybí speciality – rybí salát, polévka a speciality
z amura, kapra a lína. K tanci hrála kapela Fortuna. Parket v Lorci byl celý večer plný. Dětská dolovná s pohádkou se uskuteční v neděli 2. prosince od 10 hodin v Tylově divadle. V tombole se bude losovat o padesát kaprů.

Další snímky z konference rybářů a Dolovné najdete ZDE.