Děti navrhly hejtmanovi „PFka“

Děti a mladí lidé, kteří navštěvují základní a střední školy nebo učiliště, ale i základní umělecké školy odeslali na pět set výtvarných návrhů – přičemž porota neměla jednoduchou práci. Vybírala z nich ty vítězné, jež posloužily jako předlohy k výrobě skutečných péefek.

Nyní se autoři nejzdařilejších prací dočkali ocenění. „V době internetu, televize a empétrojek je ruční práce velice cenná,“ podotkla Markéta Vítková z krajského úřadu.

Zaujalo i novoroční přání z Kutné Hory

Zvláštní cenou ocenila výběrová komise dílo Marie Jelínkové, která na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti řemesel v Kutné Hoře studuje prvním rokem obor sociálně právní činnost. „Od dětství ráda kreslím. Že bych ale chodila do nějakého výtvarného kroužku, to nikdy,“ řekla Deníku nadějná tvůrkyně.

K účasti v soutěži ji i její spolužáky přivedla učitelka výtvarné výchovy Marie Slavotínková. „Posílaly jsme dvě práce, původně jsme ale vybraly hned tři. Pak jsme ale zjistily, že jedné slečně je už devatenáct let, a tudíž se nemůže zúčastnit,“ připomněla.