Zprvu gotickátvrz postavená před rokem 1309 na vodní ploše byla později v roce 1550 přestavěna na renesanční zámek. Zrenovován byl opět v roce 1725. Během těchto let v jeho těsné blízkosti vznikla řada zemědělských staveb, včetně koňských stájí, které sloužily jako zázemí pro pěstitelé a chovatelé.
Poté, co se stal v roce 1930 majetkem státu, tak začal chátrat. Ve špatném stavu se opět vrátil do soukromého vlastnictví až po listopadové revoluci. Od roku 2000 se pak rozběhly práce na jeho záchraně a znovuzrození. O tři roky později se stal pravidelným cílem výtvarných dílen umělců z neziskového sdržení Futura.

Obnovila se také původní zemědělská funkce budov, součástí areálu je tak například rozsáhlá zeleninová zahrada nebo chov drůbeže. Zámek bývá také pronajímán na zvláštní příležitosti jako svatby, významná setkání, kurzy či filmová natáčení. Zisk z těchto aktivit slouží k rekonstrukci zámku a podpoře činnosti sdružení.

O postupu prací v tomto objektu se může přesvědčit veřejnost v rámci dne otevřených dveří, který se koná v sobotu 30. srpna od 13 hodin. Prezentována bude například v uplynulém roce dokončená fasáda objektu.