Co všechno bude možné na prodejní výstavě zakoupit z dílen zdravotně postižených a seniorů, kteří jsou klienty Domova Barbora Kutná Hora?
Lidé si budou moci zakoupit například svíčky, které vyráběli chlapci z našeho domova, drobnou keramiku, ručně tkané koberečky, háčkované vánoční ozdoby a celou spoustu dalších pěkných výrobků.

Kdy výstava začne a kde je možné jinde výrobky z vašich dílen sehnat?
Výstava začne 1. prosince ve třináct hodin a potrvá do čtvrtka do dvanácti hodin. Uskuteční se v prostorách společenského sálu Domova Barbora. To, co se neprodá, pak poputuje do kavárničky U Svatého Bartoloměje v České ulici. Tam dodáváme výrobky celý rok. Přímo na Krajském úřadu v Praze se bude konat také výstava klientů z různých ústavů a tam i my vezeme dílka. Bohužel letos nebudeme výrobky prodávat na vánočních trzích tady v Kutné Hoře ani v preghausu ve Vlašském Dvoře jako tomu bylo loni. Je toho na nás opravdu hodně.

Letošní novinkou jsou barevné svíčky

Navštěvuje výstavu hodně lidí?
Ano, lidé se sem k nám naučili chodit a výstavy mají úspěch. Lidé to berou tak, že je to charitativní činnost a že tím přispívají na chod domova.

Kam poputují vytěžené peníze z prodaných výtvorů?
Za utržené peníze z této akce koupíme materiál na další výrobky a také se z toho hradí různé věci na pracovní činnosti, jakými jsou například vaření či pečení. Když tady mají babičky nebo hoši posezení, použijeme peníze z prodeje výrobků.

Čekají návštěvníky výstavy nějaké novinky?
Letos zde máme poprvé barevné svíčky různých barev a tvarů. Kluci z domova dostali staré čajové svíčky z kostnice a z jejich kalíšků vydlabali vosk, který dali nejprve do pytle. Pak jej ve starém hrnci roztavili a obarvili. Do připravených formiček vrstvili vosk. Poté, co svíčku vyndali s knotem z formy, ji museli zažehlit. Tímto způsobem se jim podařilo vyrobit opravdu nádherné svíčky.