Obžaloba je viní z těžkého ublížení na zdraví. A nechybělo mnoho ke smrti.

Poškozený musí ještě na jednu důležitou operaci

Letos v dubnu měli oba mladíci bezdůvodně brutálně fyzicky napadnout na sedlecké pouti pětadvacetiletého Jaroslava Doležala z Radovesnic II na Kolínsku. Ten utrpěl vážná poranění hlavy, která jej přímo ohrožovala na životě. Jako zázrakem vyvázl živý. „Stále jsem ale v pracovní neschopnosti a příští středu mě čeká operace hlavy, při níž by mi lékaři měli srovnat propadlou lebeční kost,“ řekl včera našemu deníku postižený, který by měl při dnešním zahajovacím líčení soudu převyprávět svůj příběh s málem tragickým koncem.

Najednou mě zkopli k zemi a dupli na hlavu

Jaroslav Doležal se z bezvědomí probral až v nemocnici na Vinohradech, kde mu specialisté zachránili život. Později si poležel ještě v nemocnici v Kolíně. „A proč se to stalo? Vůbec nevím. Najednou mě jeden z nich kopnul do hlavy, upadl jsem a pak mi na hlavu dupli. Víc si nepamatuju,“ uvedl poškozený.
Policie tehdy zjistila, že na sedlecké pouti neřádili jen dva, nýbrž tři výtečníci. Podle důvěryhodného zdroje se mělo jednat ještě o bratra Martina Zimmermanna. Ten bude ale podle našich informací souzen zvlášť v rámci jiného případu jiným senátem. „Já se budu zabývat pouze skutkem dvou obžalovaných,“ potvrdil nám ve středu předseda kutnohorského soudu Ivo Zelinka.

Poškozený nebyl jen jeden, schytali to i další dva

Agresivní mladíci ono osudné Pondělí velikonoční nenapadli podle policistů jen Jaroslava Doležala. Ještě předtím si vyhlédli jiné dva náhodné kolemjdoucí mladé muže. „Napadli je pěstmi do obličeje,“ popsal už v dubnu pro náš deník kutnohorský policejní mluvčí Daniel Votroubek. Napadení museli být s poraněním hlavy ošetřeni v kutnohorské nemocnici.

Druhý, mnohem šílenější atak se uskutečnil o několik desítek minut později.