V uplynulých týdnech vybírala jednotlivá oddělení v kutnohorských mateřských školách své zástupce a do finále nakonec postoupilo dvacet čtyři nejlepších. Ti si z patnácti nabídnutých písní vybrali svou nejoblíbenější a i s doprovodem ji poté zazpívali jako správní zpěváci do skutečného mikrofonu.

Moderování hudebního odpoledne se ujala sama organizátorka akce Kateřina Špalková. Ta nemohla soutěžící vynachválit. „Při generálce přemohla mnohé nervozita. Teď to bylo tisíckrát lepší. Děti byly velmi šikovné. Nechtěla bych být v porotě a rozhodovat o vítězi.“

Tříčlenná porota, složená ze zástupkyně ředitele hostitelské školy Zdeňky Blahníkové, lektorky Yamaha Class Jany Kohlové a učitelky z kutnohorské školy umění Beáty Peterkové, se skutečně jednohlasně shodla, že vybrat vítěze bylo nesmírně složité. Nakonec však byli tři nejlepší zvoleni.

I když mezi soutěžícími převládaly dívky, dva z pomyslných stupňů vítězů připadly chlapcům. Na třetím místě skončil Martin Tekverk. Druhé místo obsadil David Roubíček a první se umístila Klára Opasková, která čistotou svého hlasu překvapila mnohé přítomné a porotu oslnila. Každý z vítězné trojice si odnesl mimo upomínkových předmětů i krásný dort.

Na konec si děti společně zazpívaly Prší, prší! a za velkého potlesku se rozeběhly ke svým rodinám, na které už při vystoupeních nadšeně mávaly. „Bylo to skvělé a už teď se těším na příští ročník,“ řekla na závěr Kateřina Špalková.

Irena Blahníková