Velmi čerstvou zkušenost má čtenář – reportér Kutnohorského deníku Petr Dojčiak z Kutné Hory, kterému se tato nemilá věc přihodila ve čtvrtek odpoledne v době, kdy si odcházel do naší redakce vyzvednout stokorunu za honorovaný příspěvek.

„Naštěstí klíč nebyl uvnitř bytu v zámku, ale visel vedle na věšáku. Došel jsem si k mámě do práce pro náhradní klíče a zhluboka si oddechl,“ uvedl s viditelnou úlevou v hlase Petr Dojčiak a přiznal, že už se mu stejný problém stal v minulosti jednou. „Tehdy mi musel pomoci přivolaný zámečník. Stálo mě to pět stovek,“ dodal s úsměvem.

Častokrát si lidé myslí, že peníze ušetří, pokud zavolají hasiče. Ale ti k dané události přijedou pouze v případě, kdy je věc oznámena na linku 150 či 112 a hrozí nebezpečí z prodlení. „To znamená, když se nachází v uzamčeném bytě dítě, nebo pokud zůstane hrnec na zapnutém sporáku,“ upřesnil velitel zručských profesionálních hasičů František Leopold. „K banální události vyjet nemůžeme z důvodu případného zadržení při výjezdu například k dopravní nehodě, kde je naše přítomnost nezbytná k záchraně života,“ doplnil Leopold.

Časem a silami záchranářů zbytečně nehýří ani nadřízení v Kutné Hoře, kde je početnější skupina zásahových jednotek. „Pokud se nejedná o ohrožení majetku, zdraví, nebo dokonce života, k zabouchnutým dveřím nejezdíme. V případě potřeby máme v databázi kontakty na osoby, které se na tyto problémy specializují a dokáží pomoci,“ potvrdil zástupce ředitele kutnohorského hasičského záchranného sboru Zdeněk Voseček.

Fórum čtenářů

Máte k danému tématu také co říct? Jaké jsou vaše zkušenosti se zabouchnutými dveřmi?
Zapojte se do diskuse a pošlete nám svůj příspěvek třeba e–mailem na známou adresu:
reporter.kutnohorsky@denik.cz