Úvodní závod se týkal žáků a žákyň prvního stupně. Na trati dlouhé pět kilometrů si nejlépe vedli vyslanci Žižkova. Druhé místo obsadili běžci z Palachovky a bronz patřil Kamenné stezce.

Na sportovce z druhého stupně čekalo deset kilometrů, z nichž si každý zaběhl čtyřista metrů. Vítěze náročného běhu přivedl ředitel Karel Ptáček ze školy T. G. Masaryka. Stříbrnou příčku obsadili žáci ze Žižkova a pro třetí místo si doběhli domácí.

Druhý den Zátopkovy štafety patřil maratónu. Tomu kralovala škola T. G. Masaryka. Stříbro po napínavém souboji v cílové rovince, kde rozhodly doslova dva kroky, putovalo na Žižkov a bronz zůstal svěřencům Jana Třískaly na Palachovce.

"S výsledkem jsem poměrně spokojen. Myslím, že jsme předvedli to nejlepší, co jsme mohli. Musím pochválit hlavně výkon dívek. Letos se překonaly. Uznávám však, že Masaryčka byla suveréní a vyhrála opravdu zaslouženě,“ řekl Jan Třískala. "Měli jsme štěstí na počasí. Nebylo horko a nepršelo. Jediné, co trápilo nejen nás ale i ostatní školy, byla chřipková epidemie, která přišla v nevhodný čas. Počítali jsme se spoustou talentovaných sportovců. Bohužel jim nemoc znemožnila odstartovat. I přesto se závod povedl,“ dodal učitel.

Irena Blahníková