„Je třeba pracovat na dalších fázích projektu,“ předeslal kutnohorský městský architekt Martin Kremla.

Stadion nebude výstřelek módy

Celkový odhad nákladů na zmodernizování tohoto sportoviště se pohybuje kolem sedmdesáti milionů korun. „Nechceme nic bourat, ale hodláme využít všeho, co bylo již dříve nainvestováno,“ uklidnil na úvod Ivan Kroupa za realizátory. Připomněl, že se sportovní zařízení nachází mimo měřítko gotické zástavby a tak by v žádném směru nemělo být v kontrastu s historickými pohledy na město.

Sportoviště doplní o novou provozní budovu s klubovnou, jídelnou, kancelářemi, zázemím a posilovnou. Visutá restaurace bude nabízet návštěvníkům příjemné posezení s výhledem na město.

Areál Klimešky změní v komplex

Prostřednictvím promenády se stromořadím bude objekt pro zimní sport, jehož ledová plocha se bude moci využít i pro různé kulturní akce, či koncert, spojen s přírodním amfiteátrem. Společně jim také bude sloužit přístupová komunikace, vstup a bufet.

Svoji zábavu si tam najde každý

Uvažovalo se i o výstavbě skateparku s využitím masivní obvodové zdi ve směru k Vrchlici.

Kromě stávajícího krytého a venkovního bazénu a bobovou dráhou, jejímž zákazníkům slouží nové parkoviště, se počítá také s výstavbou hote〜lu a zrekonstruováním bývalého cukrovaru na ubytovací kapacitu vyššího stupně.