V roce 2003 vzniklo v Kutné Hoře občanské sdružení ALTER EGO - institut pro podporu vzdělanosti, které o rok později založilo volnočasovou sekci pro děti s názvem Žirafa v patách.

Svou volnočasovou činnost zahájilo v prosinci 2004 over-night akcí Vánoce s žirafou v patách a od té doby v průběhu každého roku pořádá „žirafa“ okolo 10 - 15 akcí od těch nejdrobnějších - na jeden večer, over-night akce - přes jednu noc, víkendové akce - od pátku do neděle, prodloužené víkendy - pololetní nebo podzimní prázdniny až po letní tábory.

Žirafa v patách má stabilní tým 7 vedoucích, kteří vždy zabezpečí program a průběh celé akce. Maximální kapacita akcí se pohybuje mezi 20 - 40 účastníky. Vše závisí na typu a námětu jednotlivé akce. Tyto počty umožňují pracovníkům sdružení věnovat se individuálně každému z dětí.
Žirafích akcí se mohou účastnit jak děti zdravé, tak děti s různými omezeními.

Každá „žirafí“ akce má trvale k dispozici profesionálního zdravotníka, který dbá na dodržování všech předepsaných režimů dětí, včetně užívání léků, dietního či pohybového režimu. Každý program je uzpůsoben zdravotnímu stavu účastníků.

Jak postupovat v případě Vašeho zájmu nebo Vašeho dítěte o účast na žirafí akci?
Navštivte webové stránky organizace na www. zirafavpatach. cz, kde si můžete prohlédnout aktuální nabídku a mimo jiné i fotografie z již proběhlých akcí. S veškerými dotazy se obracejte na Zdeňku Liškovou na telefonu: 777 220 262.

A jaké Žirafa v patách chystá letošní tábory? Chyť mě, když to dokážeš - týdenní stanový tábor jako „Neobyčejná hra na kočku a na myš“ v termínu 7. července - 14. července. Zázemí žirafákům poskytne Slunečná paseka pod Křemešníkem nedaleko Pelhřimova. Tábor je určen dětem od 8 do 15 let.

A o čem bude? „Cesta kolem světa, to je oč tu běží, ale nejde jen o nějaké obyčejné cestování, cizokrajná jídla, domorodce či podivínské zvyky různých zemí. To hlavní je hra! Moje hra! Zkuste být lovcem a já budu vaší kořistí. Velice lákavou kořistí, za jejíž chycení či dopadení čeká každého z vás příjemná odměna. No a pro tuhle nevšední a napínavou hru hledám právě několik z vás! Hledej mě, pronásleduj mě, buď chytřejší, buď rychlejší, buď lepší než já, prostě - chyť mě, když to dokážeš!!! S pozdravem HRÁČ!“

Od úsvitu do soumraku - týdenní stanový tábor, kde volíte „Černá nebo bílá?“ v termínu 14.července - 21.července. Zázemí žirafákům opět poskytne Slunečná paseka pod Křemešníkem nedaleko Pelhřimova. Tábor je určen dětem od 8 do 15 let.

A o čem bude? „Jaký si to uděláš, takový to máš! Kdo by neznal?

Zkuste, jak by to vypadalo, kdyby to tak bylo né jednou, né dvakrát, ale hned sedmkrát! Sedmkrát vám dáme možnost vybrat si styl, tempo a náladu zítřejšího dne. Už jsme podobně tvarovali osud celých osmi dní a sedmi nocí. Teď přišel opět čas naladit si týden podle svých představ! Dejte na kontrast, hlasujte pro bílou nebo černou. Obě barvy vám ukážou, co umí.