Akci připravuje Oblastní charita Kutná Hora k zahájení tříkrálové sbírky ve spolupráci s Církevním gymnáziem sv. Voršily, ak. mal. Jitkou Jelínkovou a mateřskou školou Pohádka. Již před Vánocemi předškoláci z Pohádky nacvičili pásmo koled, aby je předvedli v kostýmech andělíčků. Stejné tak je již připraven i tanec hvězd, na kterém se podílejí jak studenti gymnázia, tak děti z nízkoprahového centra Domek.

Poklonit děťátku se přijdou letos poprvé i předškoláci z komunitního centra Maják.

Dobrovolnice v charitě spolu s klienty sociální rehabilitace připravili pro účastníky maličký suvenýr. Zvukař Zdeněk Lebeda si „rovná hudbu“, aby nic nenarušilo hladký průběh představení. Paní Jelínková vybírá vhodné kostýmy a studenti gymnázia - letos zejména sexty, si ještě na poslední chvíli rozdělují role. Zatímco si hlavní organizátoři přejí, aby nikdo neonemocněl, všichni byli včas na svých místech a aby popřálo počasí, poníci Jiskra a Rozárka poklidně vyčkávají na svůj den, aby mohli po náměstí vozit své andělíčky.

Živý Betlém na Palackého náměstí v Kutné Hoře se uskuteční 3. ledna v 15 hodin. Tříkrálová sbírka je určena na pomoc seniorům, konkrétně pro nově zřizovaný Klub Atrium v Trebišovské ulici.