Je známé, že s jídlem roste chuť. A toto platí i v oblasti zaměstnání a podnikání v Kutné Hoře. Sotva se v průmyslové zóně Na Rovinách usadil tchajwanský výrobce LCD displejů, tak se pomalu klube další průmyslová zóna o pár set metrů níže.

Menší zóna by mohla vzniknout na Karlově nedaleko areálu čističky odpadních vod. „V Kutné Hoře není moc práce, takže kdyby v zóně byli potřeba pracovníci, tak by to určitě bylo zajímavé,“ poznamenala Marie Zajícová z Kutné Hory. Jiná Kutnohoračka by zase ráda viděla v zóně firmy, které by přinesly nová pracovní místa, ale nezvýšily produkci odpadů, aby zároveň nezatížily životní prostředí.

Radní projednali zakoupení pozemku o rozloze 1,8 hektaru od Pozemkového fondu. „Máme přednostní právo k odkoupení pozemků,“ uvedl místostarosta Václav Vančura s tím, že cena by měla být dle znaleckého posudku. V tom území přitom už plánovalo město malou průmyslovou zónu před časem na pozemcích bývalých vojenských skladů. Právě vysoká cena, kterou nakonec požadovalo ministerstvo obrany, celou akci zvrátila.

Další průmyslovou zónu nabízí investorům také město Uhlířské Janovice a Čáslav. Míra nezaměstnanosti na Kutnohorsku se nyní pohybuje kolem 6,2 procent, zatímco v loňském roce byla o dvě procenta vyšší.

O tom, zda bude moci Kutná Hora nabídnout investorům pozemky v lokalitě na Karlově, rozhodnou zastupitelé a cena, kterou Pozemkový fond nasadí.

CO VY NA TO ČTENÁŘI? V Kutné Hoře by mělo s příchodem tchajwanského výrobce elektroniky vzniknout několik tisíc pracovních míst. Mělo by se město dále rozvíjet v oblasti průmyslu nebo chybí více parků, odpočinkových ploch? Zúčastněte se diskuse k tomuto tématu na webu nebo na stránce, kterou vytváříte sami. Pište na: reporter.kutnohorsky@denik.cz.